Kosiniak-Kamysz w akcji #Hot16Challenge2. Nominował prezesa PiS

Polska
Kosiniak-Kamysz w akcji #Hot16Challenge2. Nominował prezesa PiS
Twitter/Władysław Kosiniak-Kamysz

Lider PSL i kandydat ludowców na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział w akcji #Hot16Challenge2 służby zdrowia oraz jej walki z koronawirusem. - Nie będę rapował. Wydaje mi się, że inicjatorzy tej akcji nie oczekują od polityków nieudolnych rapsów, tylko konkretnego działania - podkreślił.

"Kochani, o akcji #hot16challenge2 – za sprawą genialnych występów, ale i tych mniej udanych  – już pewnie słyszeliście. Jestem i ja.  Dzięki serdeczne za nominację. Być może trochę nietypowo i mniej muzycznie, ale cel szczytny" - napisał Władysław Kosiniak-Kamysz pod swoim wideo w mediach społecznościowych.

 

Akcja #Hot16Challenge2 polega na zarapowaniu 16-wersowego, ułożonego przez siebie tekstu. Czas na wykonanie tego zadania to 72 godziny od momentu, gdy otrzymamy wyzwanie od kogoś innego.

 

ZOBACZ: Prawie 20 proc. poparcia dla Hołowni. Wyprzedził Kosiniaka-Kamysza

 

Nagranie trzeba umieścić w internecie i wpłacić dowolną kwotę na zbiórkę, z której dochód trafi na rzecz służby zdrowia oraz jej walki z koronawirusem. W chwili publikacji tego artykułu zebrano ponad 1,3 mln złotych.

 

Lider ludowców postanowił jednak nie rapować. - Nie będę rapował. Wydaje mi się, że inicjatorzy tej akcji nie oczekują od polityków nieudolnych rapsów, tylko konkretnego działania - podkreślił.

- Szybko łapcie ustawy, które zgłosiłem - powiedział. Kandydat PSL na prezydenta wymienił ustawy zakładające dojście do progu 6,8 proc. PKB na służbę zdrowia oraz premię 1500 zł "dla bohaterów - wszystkich, którzy ratują nasze życie i zdrowie".

 

- To jest konkretne działanie. Trzeba je jak najszybciej przyjąć - dodał.

 

Kosiniak-Kamysz postanowił nominować Jarosława Kaczyńskiego. - Ale nie do rapowania, tylko do przyjęcia tych ustaw - zaznaczył. 

 

"Hot16" prezydenta 

 

W akcji wziął udział także m.in. prezydent Andrzej Duda. 

 

"Fantastyczna akcja #Hot16Challenge2, choć nominacje od Zeusa przyjąłem z lekkim przerażeniem - nigdy nie rapowałem. W natłoku obowiązków dopiero dzisiaj mogłem odpowiedzieć na zaproszenie. Niech muzyka nas łączy w dobrej sprawie!" - napisał Duda na Twitterze.

 

 

ZOBACZ: Hot 16 challenge 2: tajemnicze wyzwanie hitem internetu

 

Początkowo w wyzwaniu brali udział raperzy, m.in. Taco Hemingway, Mata, Sokół i Słoń. Z czasem nominację przyjęły osoby spoza świata muzyki, np. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, artyści kabaretowi Artur Andrus i Joanna Kołaczkowska, czy prof. Marcin Matczak (prywatnie ojciec rapera Maty).

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie