Commerzbank rezygnuje ze sprzedaży mBanku. Osiągnięcie atrakcyjnej wyceny niemożliwe przez pandemię

Biznes
Commerzbank rezygnuje ze sprzedaży mBanku. Osiągnięcie atrakcyjnej wyceny niemożliwe przez pandemię
mBank/ Materiały prasowe
Otoczenie rynku kapitałowego ukształtowane przez kryzys koronawirusowy nie pozwala nam na uzyskanie atrakcyjnej wyceny, która odzwierciedlałaby rzeczywistą wartość mBanku - uzasadniła dyrektor finansowa niemieckiego Commerzbanku

Mbank pozostanie częścią grupy Commerzbanku - ogłosiła centrala banku we Frankfurcie w poniedziałek, o czym poinformowała agencja dpa.

Commerzbank oświadczył, że z powodu kryzysu wywołanego koronawirusem wycofuje się ze sprzedaży polskiej spółki zależnej. Niemiecki bank zachowa większościowy pakiet 69,3 proc. udziałów.

 

- Oczywiste jest, że sprzedamy aktywa tak cenne jak mBank tylko wtedy, gdy warunki będą odpowiednie - przekazała w poniedziałek dyrektor finansowa Bettina Orlopp.

 

Pandemia uniemożliwia "uzyskanie atrakcyjnej wyceny"

 

- Otoczenie rynku kapitałowego ukształtowane przez kryzys koronawirusowy nie pozwala nam na uzyskanie atrakcyjnej wyceny, która odzwierciedlałaby rzeczywistą wartość mBanku - uzasadniła.

 

ZOBACZ: Polacy masowo wypłacają pieniądze z banków

 

Commerzbank o tym, że zamierza sprzedać swój pakiet większościowy mBanku, poinformował pod koniec września 2019 r. Zgodnie z pierwotnymi założeniami wpływy ze sprzedaży miały pokryć m.in. koszty redukcji zatrudnienia i zamknięcia oddziałów. Proces sprzedaży miał zakończyć się w 2020 r.

 

- Nasza silna pozycja kapitałowa daje nam możliwość realizacji strategii "Commerzbank 5.0" także bez sprzedaży mBanku i realizacji zaplanowanych na nią inwestycji - poinformowała Orlopp. W lutym podczas prezentacji bilansu zarząd banku ogłosił, że zostanie zbadany "dalszy potencjał oszczędności".

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie