Podrobionym banknotem zapłacił za alkohol. Wpadł, gdy przyszedł po papierosy

Polska
Podrobionym banknotem zapłacił za alkohol. Wpadł, gdy przyszedł po papierosy
KWP Wrocław
"Wyróżniająca" się stuzłotówka miała napis "Souvenir" i nadruk, że "nie jest środkiem płatniczym"

60-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic (woj. dolnośląskie) wprowadził do obiegu podrobiony banknot o nominale 100 złotych. Udało mu się za niego kupić alkohol. Wpadł, gdy pojawił się w sklepie ponownie i również podrobioną stuzłotówką chciał zapłacić za papierosy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Mężczyzna fałszywy banknot  stuzłotowy wprowadził do obrotu handlowego w jednym ze sklepów spożywczych w Jelczu-Laskowicach. Zapłacił nim za alkohol, a ekspedientka nie zwróciła uwagi na podejrzany banknot i wydała klientowi resztę. 

 

Stuzłotówka z napisem "Souvenir"

 

Podczas rozliczania kasy i segregowania gotówki kobieta zauważyła jednak "wyróżniającą" się stuzłotówkę - miała napis "Souvenir" i nadruk, że "nie jest środkiem płatniczym". Ekspedientka przejrzała monitoring i wytypowała sprawcę oszustwa.

 

ZOBACZ: Fałszywe faktury na ponad 50 mln złotych. Ponad 30 zatrzymanych

 

Kiedy mężczyzna ponownie pojawił się w sklepie, chcąc po raz kolejny zapłacić podrobionym banknotem, tym razem za papierosy, pracownica sklepu nakazała mu zwrócić pieniądze za poprzednio zakupiony alkohol. 60-latek nie uregulował należności i wyszedł. Wtedy kobieta powiadomiła policję.

Siedział na ławce w pobliżu sklepu

 

- Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce zabezpieczyli fałszywą stuzłotówkę. Na podstawie informacji zebranych od zgłaszającej oraz dzięki nagraniu z monitoringu, szybko wyszło na jaw, że oszust jest znany mundurowym - poinformowała podinsp. Alicja Jędo z policji w Oławie.

 

Sprawdzając okolice sklepu, policjanci zauważyli podejrzanego siedzącego na ławce. Mężczyzna został wylegitymowany, zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

 

Podejrzany o wprowadzenie w obieg fałszywego banknotuKWP Wrocław
Podejrzany o wprowadzenie w obieg fałszywego banknotu

 

60-latkowi postawiono dwa zarzuty, odpowie za wprowadzenie w obieg podrobionego banknotu oraz usiłowanie wprowadzenia w obieg fałszywych pieniędzy. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.  

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie