"Trzeba wracać do kościoła". O. Rydzyk twierdzi, że obostrzenia to "wyziębianie religijności"

Polska
"Trzeba wracać do kościoła". O. Rydzyk twierdzi, że obostrzenia to "wyziębianie religijności"
Polsat News
Dyrektor Radia Maryja podkreślił, że centrale antyewangelizacyjne korzystają z każdej okazji, by niszczyć wiarę i teraz też.

Nie dajmy się i wracajmy jak najszybciej do kościołów - apelował w Radiu Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Ocenił, że obecne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, to jest wyziębianie religijności.

- To jest wyziębianie religijności. Zrobili wprost panikę, ludzie się przestraszyli. Mówili: nie wchodźcie do kościoła, tylko pięć osób. (...) Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas chrześcijan, katolików jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne. Widzę różne niebezpieczeństwa. Na szczęście w Polsce większość duchownych zachowała się z rozumem, ze zmysłem wiary - mówił o. Rydzyk.

 

Dyrektor Radia Maryja pokreślił, że uczestnictwo w mszy świętej za pośrednictwem telewizji czy radia nie zastąpi obecności na mszy w kościele.

 

"Okazja do niszczenia wiary"

 

- Trzeba wracać do kościoła, bo to jest wyziębianie religijności. Msza święta w telewizji czy radiu to ma budzić w nas jeszcze większą tęsknotę za rzeczywistym spotkaniem z Panem Jezusem w eucharystii. Komunia duchowa nie jest taka sama jak przyjęcie sakramentu. To ma przygotować nas do przyjęcia Pana Jezusa żywego i obecnego pod postacią chleba i wina - argumentował.

 

ZOBACZ: Biedroń: podatek cukrowy posłuży wyprowadzaniu pieniędzy dla Rydzyka i Kościoła

 

Dyrektor Radia Maryja podkreślił, że centrale antyewangelizacyjne korzystają z każdej okazji, by niszczyć wiarę i teraz też.

 

- Obyśmy się w Polsce nie dali. Dla mnie było to nie do przyjęcia, dla mojej wiary, że kościoły zamykali, a sklepów nie zamykali. (...) Musimy sobie przemyśleć i zobaczyć, gdzie daliśmy się - za przeproszeniem - puścić w taki kanał zła - dodał.

 

Duchowny krytycznie odniósł się też do obecnie obowiązującej zasady, że w kościołach może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie