Jak podróżować w czasie epidemii?

Polska
Jak podróżować w czasie epidemii?
Polsat News
Robert Szulc w Polsat News

- Staram się inspirować moich obserwatorów do podróżowania w tych trudnych czasach - mówił w sobotę w Polsat News Robert Szulc, twórca projektu "Świat na raty LIVE", który pozwala na odbywanie wirtualnych podróży w czasie epidemii koronawirusa. - Przenosimy się w miejsca odległe i rozmawiamy z mieszkającymi tam Polakami o tym, co można zobaczyć - dodał.

Robert Szulc to podróżnik i autor bloga "Świat na raty". Jak powiedział w sobotę w Polsat News, jego ostatnia zagraniczna podróż miała miejsce w marcu. Szulc był wówczas na Sokotrze - wyspie na Oceanie Indyjskim, należącej do Jemenu.

 

- Biegłem tam maraton w ramach projektu "Świat na raty". 17 marca wróciłem do kraju i odbyłem kwarantannę - dodał.

 

 

Epidemia koronawirusa i zamknięcie granic dla turystów uniemożliwia jednak podróżowanie. Robert Szulc znalazł sposób, który pozwala na przeniesienie się w dowolne miejsce na świecie bez wychodzenia z domu. Mowa o wirtualnych podróżach.

 

ZOBACZ: Niemcy uratują polską branżę turystyczną?

 

- Staram się inspirować moich obserwatorów do podróżowania w tych trudnych czasach. Zaproponowałem projekt "Świat na raty LIVE", gdzie przenosimy się w miejsca odległe i rozmawiamy z mieszkającymi tam Polakami o tym, co można zobaczyć - powiedział.

 

Jak dodał, we wtorek startuje drugi sezon projektu. Pierwszą destynacją będzie Zanzibar.

 

 

WIDEO: Robert Szulc w Polsat News

  

"Turystyka to system naczyń połączonych"

 

Szulc podkreślił, że są już kraje, które stopniowo zaczynają znosić obostrzenia dla turystów.

 

- 1 lipca otwiera się Gruzja. Już wiadomo, że w czerwcu mają się otworzyć hotele w Tunezji. Tyle, że turystyka jest systemem naczyń połączonych i nie wystarczy, że jeden czy drugi kraj się otworzy. Musi być wiele czynników, które zostaną spełnione, żeby można było podróżować za granicę - powiedział.

zdr/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie