Nieoficjalnie: Gryglas straci stanowisko, to jeden z warunków kompromisu Porozumienia z PiS

Polska
Nieoficjalnie: Gryglas straci stanowisko, to jeden z warunków kompromisu Porozumienia z PiS
Wikimedia.org/Stanisław Kowalczuk
Zbigniew Gryglas, wiceminister aktywów państwowych

"Dni Zbigniewa Gryglasa na stanowisku wiceministra aktywów państwowych są policzone. Wiceprezes Porozumienia odejdzie z resortu w najbliższym czasie" - dowiedział się nieoficjalnie reporter Polsat News Rafał Miżejewski. Dymisja miała być jednym z warunków partii Jarosława Gowina podczas negocjacji w siedzibie PiS.

PiS oraz Porozumienie przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach - poinformowali w środę wieczorem we wspólnym oświadczeniu Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin. Sąd Najwyższy ma stwierdzić nieważność wyborów 10 maja. Z kolei Porozumienie poprze w czwartek ustawę o wyborach korespondencyjnych, a jednocześnie "przedstawi propozycje jej nowelizacji".

 

ZOBACZ: Kosiniak-Kamysz o wyborach: to jest wstyd dla Polski, to porażka PiS

 

Okazuje się, że jednym z warunków postawionych przez Jarosława Gowina podczas negocjacji z Jarosławem Kaczyńskim była dymisja Zbigniewa Gryglasa ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych. 

Misja rozbijania struktur partyjnych?

 

Jeśli do dymisji dojdzie, będzie to oznaczało, że Gryglas stał się ofiarą swojego twardego stanowiska wyrażanego wbrew Porozumieniu. Opowiadał się bowiem za przeprowadzeniem wyborów w maju.

 

Według nieoficjalnych informacji Zbigniew Gryglas miał też otrzymać misję rozbijania partyjnych struktur Prozoumienia. Polityk ma nakłaniać działaczy do przejścia do PiS. Polityk zaprzeczał tym informacjom. 

 

Po zawarciu porozumienia przez Jarosława Gowina z Jarosławem Kaczyńskim, wiceminister aktywów państwowych skomentował, że "wygrała odpowiedzialność za Polskę".

 

grz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie