Jest wniosek o usunięcie Gryglasa z Porozumienia

Polska
Jest wniosek o usunięcie Gryglasa z Porozumienia
Polsat News
Zbigniew Gryglas jest wiceministrem aktywów państwowych

- Porozumienie zajmie się wnioskiem o usunięcie z partii jej wiceprezesa, wiceministra aktywów państwowych Zbigniewa Gryglasa - poinformował w czwartek wiceprezes Porozumienia Marcin Ociepa. Jak wcześniej informował nieoficjalnie reporter Polsat News Rafał Miżejewski, Gryglas ma stracić także stanowisko wiceministra aktywów państwowych.

PiS oraz Porozumienie przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach - poinformowali w środę wieczorem we wspólnym oświadczeniu Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin. Sąd Najwyższy ma stwierdzić nieważność wyborów 10 maja. Z kolei Porozumienie poprze w czwartek ustawę o wyborach korespondencyjnych, a jednocześnie "przedstawi propozycje jej nowelizacji".

 

ZOBACZ: Kosiniak-Kamysz o wyborach: to jest wstyd dla Polski, to porażka PiS

 

Okazuje się, że jednym z warunków postawionych przez Jarosława Gowina podczas negocjacji z Jarosławem Kaczyńskim była dymisja Zbigniewa Gryglasa ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych - ustalił nieoficjalnie reporter Polsat News Rafał Miżejewski.

"Nie jest to czołowy polityk Porozumienia"

 

Wiceszef MON Marcin Ociepa pytany w czwartek w radiu RMF FM, czy Zbigniew Gryglas wciąż jest wiceprezesem Porozumienia odpowiedział: "wydaje mu się, iż tak". Pytany, czy poprze wniosek o jego usunięcie z partii stwierdził, że poczeka na dyskusję w tej sprawie na posiedzeniu prezydium partii. Przyznał, że wpłynęły wnioski o usunięcie Gryglasa z partii.

 

- Do tego potrzebny jest jeszcze sąd koleżeński naszej partii, będziemy się tym zajmować - zapewnił Ociepa. Podkreślił jednak, że jest przekonany, iż Porozumienie zajmie się wnioskiem o usunięcie polityka z partii.

 

Pytany, czy szef Porozumienia Jarosław Gowin domagał się usunięcia Gryglasa ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych, Ociepa odparł, że nic mu na ten temat nie wiadomo. - Z całym szacunkiem do Zbigniewa Gryglasa, nie jest to dzisiaj czołowy polityk Porozumienia, ani w polskim rządzie, ani w państwie. Wolę się skupić na pracy merytorycznej, niż rozstrzyganiu kwestii kondycji moralnej jednego z polityków - stwierdził Ociepa.

zdr/ml/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie