Państwa bałtyckie otwierają granice dla swych obywateli. "Mamy zaufanie do naszej służby zdrowia"

Świat
Państwa bałtyckie otwierają granice dla swych obywateli. "Mamy zaufanie do naszej służby zdrowia"
Facebook/Saulius Skvernelis
Obywateli powracających z innych krajów nadal będzie obowiązywała dwutygodniowa samoizolacja

Od 15 maja zlikwidowane będą ograniczenia w podróżowaniu pomiędzy Litwą, Łotwą i Estonią – poinformował w środę litewski premier Saulius Skvernelis po rozmowie z szefami rządów Łowy i Estonii.

"Uznaliśmy, że trzy państwa bałtyckie opanowały szerzenie się koronawirusa. Poza tym, mamy zaufanie do swych systemów opieki zdrowotnej. Dlatego od 15 maja likwidujemy ograniczenia dla obywateli Litwy, Łotwy i Estonii w podróżowaniu pomiędzy krajami bałtyckimi" – oświadczył Skvernelis na Facebooku.

 

ZOBACZ: Odmrażanie gospodarki w Czechach. Rząd częściowo otwiera granice

 

Dal powracających z innych krajów nadal obowiązkowa kwarantanna

 

Premier podkreślił, że obywateli państw bałtyckich powracających z innych krajów nadal będzie obowiązywała dwutygodniowa samoizolacja. - Poddać się samoizolacji będą mogli jednak w swoich krajach - powiedział szef litewskiego rządu.

 

Litwa, tak jak inne państwa, w celu zahamowania szerzenia się koronawirusa, w połowie marca przywróciła kontrolę na granicach i zamknęła je dla obcokrajowców.

Premier Litwy przypomniał, że z uzgodnił premierem Mateuszem Morawieckim, że wymóg dwutygodniowej kwarantanny w ruchu między Polską a Litwą nie będą dotyczył osób, które podróżują do pracy lub na studia. Złagodzenie tych obostrzeń wejdzie w życie od 11 maja.

 

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie