Biła, groziła śmiercią. Matka aresztowana za znęcanie się nad 5-letnią córeczką

Polska
Biła, groziła śmiercią. Matka aresztowana za znęcanie się nad 5-letnią córeczką
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Dolnośląska Policja
31-letnia kobieta najprawdopodobniej od trzech lat znęcała się nad córeczką

31-letnia mieszkanka Legnicy znęcała się psychicznie i fizycznie nad 5-letnią córeczką. Kobieta została tymczasowo aresztowana na miesiąc. Grozi jej do 5 lat więzienia. Dziecko trafiło do biologicznego ojca.

Policjanci z Legnicy przed paroma dniami otrzymali zawiadomienie dotyczące znęcania się psychicznego i fizycznego przez matkę nad 5-letnią córką. Wszczęto śledztwo, z którego wynika, że 31-letnia kobieta najprawdopodobniej od trzech lat znęcała się nad córeczką.

 

Według ustaleń śledczych, kobieta nie tylko wyzywała dziecko i ośmieszała, ale również biła i groziła pozbawieniem życia. 

 

ZOBACZ: Znęcał się nad 6-latkiem. Sprawa wyszła na jaw, gdy sprzedał telefon

 

Prokurator przedstawił mieszkance Legnicy zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad małoletnią córką. Sąd, na wniosek prokuratury i policji, zastosował wobec kobiety najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Teraz najbliższy miesiąc 31-latka, spędzi za kratami. Za znęcanie się grozi kobiecie kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Dziewczynka trafiła pod opiekę swojego biologicznego ojca.

 

Policjanci apelują do osób, które mają podejrzenie, że za ścianą drugiego domu, może dochodzić do przemocy, znęcania się nad dziećmi lub wiedzą, że komuś może dziać się krzywda. - Nie czekaj! Powiadom policję, MOPS lub zadzwoń na specjalny numer dla Ofiar Przemocy w Rodzinie 801-120-002  - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie