Polityczne podsumowanie. "Debata Dnia". Transmisja od godz. 20:00

Polska
Polityczne podsumowanie. "Debata Dnia". Transmisja od godz. 20:00
Polsat News

Senat zajmuje się ustawą wprowadzającą głosowanie korespondencyjne w majowych wyborach. Sejm przyjął tzw. Tarczę Antykryzysową 3.0. która ma pomóc firmom w w czasie epidemii, a prezydent zapowiedział podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych. To m.in. tematy, o których rozmawiać będą goście Grzegorza Jankowskiego w programie "Debata Dnia". Transmisja w Polsat News i na polsatnews.pl od godz. 20:00.

Andrzej Duda, podczas swojej piątkowej konwencji programowej, zapowiedział podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych do 1300 zł oraz dodatek solidarnościowy, czyli 1200 zł przez 3 miesiące dla osób, które straciły pracę z powodu epidemii

 

W czwartek natomiast Sejm uchwalił nowelizację tarczy antykryzysowej, która zakłada m.in. dokapitalizowanie Agencji Rozwoju Przemysłu, wsparcie sektora drzewnego oraz zwiększenie ochrony pożyczkobiorców. Posłowie zgodzili się na wykreślenie z ustawy przepisów dot. Karty Nauczyciela. Teraz ustawa trafi pod obrady Senatu.


Między innymi o tym rozmawiać będą goście pierwszej części programu "Debata Dnia": Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność", Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Piotr Szumlewicz ze Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa. 

 

ZOBACZ: Sejm przyjął tarczę antykryzysową 3.0

 

W drugiej części "Debaty Dnia" Grzegorz Janowski rozmawiać będzie z Kazimierzem Smolińskim (PiS), Konradem Frysztakiem (PO), wiceministrem klimatu Jackiem Ozdobą (Solidarna Polska) i Marcinem Kulaskiem (Lewica). 

 

Wciąż nie wiadomo, kiedy odbędą się wybory prezydenckie. Ustawa, która umożliwiłaby przeprowadzenie ich drogą korespondencyjną wciąż jest procedowana w Senacie. 

 

Wiadomo, że nie wezmą w nich udziału byli prezydenci i premierzy, którzy zapowiedzieli to w liście otwartym. "Procedura korespondencyjnego głosowania w takiej formule i czasie, jak proponuje rządząca partia to pseudowybory. Nie weźmiemy w nich udziału" - napisali w liście byli polscy prezydenci i premierzy

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie