"Niech pana kandydat zmierzy się z Dudą". Brudziński do szefa sztabu Hołowni

Polska
"Niech pana kandydat zmierzy się z Dudą". Brudziński do szefa sztabu Hołowni
PAP/Wojciech Olkuśnik, PAP/Tomasz Gzell
Wymiana zdań na Twitterze przerodziła się w propozycję debaty Duda - Hołownia

"Niech Szymon Hołownia zmierzy się z Andrzejem Dudą na merytoryczne argumenty i programy" - napisał w piątek na Twitterze Joachim Brudziński, szef sztabu wyborczego obecnego prezydenta. Niezależny kandydat przyjął wyzwanie i zaproponował termin. W odpowiedzi Brudziński postawił jednak warunek.

Sztab Andrzeja Dudy zorganizował w piątek konwencję programową przed zaplanowanymi na maj wyborami. Nie uczestniczyła w niej publiczność.

 

Konwencja trwała ponad 2,5 godziny i składała się w większości z wystąpienia obecnego prezydenta. Formę wystąpienia skomentował Michał Kobosko, szef sztabu wyborczego Szymona Hołowni.

 

ZOBACZ: 1200 zł dla bezrobotnych z powodu koronawirusa. Konwencja programowa Andrzeja Dudy

 

"To jest tak niewiarygodnie nudne i wtórne. Andrzej Duda zatrzymał się w 2015 roku" – napisał na Twitterze. Zapytał następnie: "Pamiętacie wielogodzinne wystąpienia I sekretarzy na plenach KC PZPR i KPZR? Déjà vu".

 

 

"Niech pan Hołownia stanie przed kamerą i przedstawi z głowy swój program"

 

Wpisy Koboski skomentował europoseł Joachim Brudziński, kierujący kampanią obecnego prezydenta.

 

"Szefie sztabu pana Hołowni, niech pana kandydat (TVN-owski celebryta) zmierzy się z Andrzejem Dudą na merytoryczne argumenty i programy. Niech pan Hołownia stanie przed kamerą i zamiast złośliwostek i dowcipów, które wymieniał z panem Prokopem, przedstawi z głowy swój program tak jak prezydent Andrzej Duda" – stwierdził polityk PiS.

 

 

Hołownia zaproponował termin debaty

 

Na to z kolei odpowiedział Szymon Hołownia. Uznał, że Brudziński zaproponował "pojedynek jeden na jeden przed kamerami z Andrzejem Dudą na programy".

 

 

"Kandydat Duda wreszcie nie ucieka, chce rozmawiać? Wyzwanie przyjęte. Kiedy i gdzie? Najbliższy wtorek? Sztaby dograją szczegóły" – stwierdził.

 

ZOBACZ: "Nie będę brać udziału w takiej zabawie". Kidawa-Błońska o wyborach 10 maja

 

"Najpierw debata Hołownia - Prokop. Jak go pan rozłoży na łopatki to nasz sztab rozważy Pana propozycję" – odparł Brudziński.

 

 

Sztab Hołowni podtrzymał zaproszenie do debaty dla Andrzeja Dudy. "Pan Szymon Hołownia przyjął wyzwanie, proponuje spotkanie 1:1 przed kamerami pomiędzy Kandydatami na Prezydenta".

wka/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie