"Oszust i kłamca". Zniszczono drzwi sołtysa, bo nie podał nazwiska zakażonego koronawirusem

Polska
"Oszust i kłamca". Zniszczono drzwi sołtysa, bo nie podał nazwiska zakażonego koronawirusem
Facebook/ sulęcinek.pl
Nieznany sprawca zniszczył drzwi domu sołtysa wsi Sulęcinek w Wielkopolsce, ponieważ nie chciał on podać adresu mieszkańca zakażonego koronawirusem

Nieznany sprawca zniszczył drzwi domu sołtysa wsi Sulęcinek w Wielkopolsce, ponieważ nie chciał on podać adresu mieszkańca, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wandal m.in. obrzucił drzwi jajkami i napisał na nich wulgarny napis.

"Kiedy w ekspresowym tempie rozniosło się po sołectwie, że jeden z mieszkańców Sulęcinka jest zakażony koronawirusem, z niezrozumiałych dla nas powodów na sołtysa Sulęcinka Mateusza Ciołka wylała się fala hejtu i agresji. Powodem była niemożność ujawnienia danych osobowych zakażonej osoby. Kulminacja natomiast, akt wandalizmu dotykający bezpośrednio Sołtysa i jego rodzinę" - napisali w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych Członkowie Rady Sołeckiej wsi Sulęcinek w Wielkopolsce.

 

"Oszust i kłamca"

 

Wandal m.in. obrzucił drzwi jajkami i napisał na nich wulgarny napis. Sołtysa nazwał także oszustem i kłamcą.

 

Członkowie rady podkreślili, że takie zachowanie jest karygodne i świadczy m.in. o braku zrozumienia sytuacji. Rada wskazała, że swoim oświadczeniem chce dać wyraz poparcia dla działań sołtysa oraz zapewnić go o wsparciu.

 

"Życzymy zdrowia osobie chorej i jej najbliższym. Natomiast osobie (osobom), która była autorem debilnych napisów na drzwiach życzymy powrotu do człowieczeństwa i odkupienia swoich przewinień. Mamy nadzieję, że sprawca (sprawcy) zgłoszą się z przeprosinami do Sołtysa, a w ramach rekompensaty popracują na rzecz Sołectwa" - napisano w oświadczeniu.

 

ZOBACZ: Hejt podczas lekcji online. Policja odnotowuje pierwsze zgłoszenia

 

Członkowie rady zaapelowali także do mieszkańców o informacje i pomoc w ustaleniu sprawcy. "Pokażmy solidarność w tych trudnych czasach" - zaapelowali.

 

"Poczułem strach"

 

Sołtys Sulęcinka powiedział lokalnej rozgłośni Radia Poznań, że w związku z zachowaniem wandala "przede wszystkim odczuł strach".

 

- Nigdy wcześniej nie spotkała mnie taka sytuacja. Po prostu szok. Nie spodziewałem się, że coś takiego może w ogóle mieć miejsce - podkreślił.

 

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1443 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 87 osób zmarło, a 278 zostało wyleczonych.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie