2 mld zł w poniedziałek na kontach firm. Drugi dzień Tarczy Finansowej

Biznes
2 mld zł w poniedziałek na kontach firm. Drugi dzień Tarczy Finansowej
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Wnioski w ramach Tarczy Finansowej PFR można składać od środy

"Po dwóch dniach od uruchomienia, już 9,2 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorstw otrzymało pozytywne decyzje o przyznaniu subwencji z Tarczy Finansowej PFR na kwotę 2,1 mld zł, która będzie na ich rachunkach w poniedziałek" - poinformował w piątek Paweł Borys, prezes PFR.

Od środy, od godz. 18.00 firmy mogą składać wnioski za pośrednictwem bankowości elektronicznej o subwencje w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. Jak wynika z informacji PFR, system, który pozwala na przyjmowanie wniosków, wdrożyło 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych. Nowy program pomocowy o łącznej wartości 100 mld zł, finansowany przez Polski Fundusz Rozwoju, skierowany jest do ok. 670 tys. polskich przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa.

 

Ponad 2,1 mld zł dla 9200 firm

 

"Tarcza Finansowa PFR się rozpędza! Po 2 dniach od uruchomienia już 9,2 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorstw otrzymało pozytywne decyzje o przyznaniu subwencji finansowych na kwotę 2,1 mld zł, która będzie na ich rachunkach w poniedziałek. Wnioski przyjmowane są 24/7" - napisał w piątek na Twitterze Paweł Borys, szef PFR.

 

 

Pierwsze pieniądze już na kontach

 

Na antenie Polsat News Borys podsumował pierwszą dobę składania wniosków. - Po 20 godzinach pierwsze 1000 firm otrzymało kwotę 355 mln złotych. Udało się wdrożyć, przygotować system umożliwiający błyskawiczne przekazywanie środków na rachunek firm potrzebujących pomocy w związku z koronawirusem - powiedział w czwartkowym programie "Wydarzenia i Opinie".

 

 

Pierwsze przelewy wpłynęły na konta tysiąca firm już w czwartek.

 

- Wnioski są weryfikowane online, oparte na prostych zaświadczeniach, prostych danych. (…) Po kilku godzinach mamy decyzję o przyznaniu subwencji - tłumaczył na antenie Polsat News Borys.

ac/ PAP, posatnews.pl, Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze