Papież udzielił pomocy transseksualnym prostytutkom. "Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi"

Świat
Papież udzielił pomocy transseksualnym prostytutkom. "Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi"
PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
Do parafii w Torvaianica przyjechał papieski jałmużnik kardynał Krajewski, który przywiózł wsparcie w imieniu Franciszka

Papież Franciszek przez swego jałmużnika kardynała Konrada Krajewskiego pomógł grupie transseksualnych prostytutek z Ameryki Południowej, mieszkających pod Rzymem, które w czasie epidemii pozostały bez środków do życia - poinformowały w czwartek włoskie media.

Osoby pochodzące z Brazylii, Kolumbii i Argentyny mieszkają w podrzymskiej miejscowości Torvaianica. W ostatnich dniach, jak podał dziennik "Il Messaggero", zgłosiły się one do miejscowej parafii z prośbą o pomoc, ponieważ nie mają środków do życia z powodu braku klientów.

 

Proboszcz parafii ksiądz Andrea Conocchia, cytowany przez gazetę, wyjaśnił, że udzielił pomocy przekazując potrzebującym paczki żywnościowe z podstawowymi artykułami.

 

"Te osoby to istoty ludzkie, które były głodne"

 

Gdy kolejne osoby z tego środowiska zaczęły prosić o takie wsparcie, kapłan poradził im, by napisały do papieża Franciszka, także dlatego, że pochodzą z jego ojczyzny i innych krajów Ameryki Południowej.

 

ZOBACZ: Papież zażartował o whisky. "To prawdziwa woda święcona"

 

List do papieża został wysłany. W reakcji na tę prośbę do parafii w Torvaianica przyjechał papieski jałmużnik kardynał Krajewski, który przywiózł wsparcie w imieniu Franciszka.

 

Prasa przytacza słowa polskiego kardynała: "Te osoby to istoty ludzkie, które były głodne, wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi".

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie