Wizy pracownicze dla Ukraińców od środy? Odpowiedź na apele o pracę sezonową

Polska
Wizy pracownicze dla Ukraińców od środy? Odpowiedź na apele o pracę sezonową
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Obywatele Ukrainy od środy otrzymują pocztą polskie wizy pracownicze - poinformowały źródła zbliżone do ambasady RP w Kijowie

Obywatele Ukrainy od środy otrzymują pocztą polskie wizy pracownicze - poinformowały źródła zbliżone do ambasady RP w Kijowie. Ma to związek z apelami ukraińskich obywateli w sprawie możliwości podjęcia pracy sezonowej i zapytaniami polskich pracodawców.

Służby konsularne RP na Ukrainie w porozumieniu z Centralą MSZ, MSWiA oraz MRiRW po dogłębnej analizie obowiązujących na Ukrainie ograniczeń administracyjnych i ryzyk epidemicznych wypracowały mechanizm, który umożliwił obywatelom Ukrainy w sposób całkowicie bezpieczny wystąpić o polską wizę pracowniczą i ją otrzymać - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.

 

Jak dodały źródła zbliżone do ambasady, jest to wyjście naprzeciw "bardzo licznym apelom obywateli Ukrainy o umożliwienie podjęcia pracy sezonowej w Polsce oraz zapytaniom polskich pracodawców".

 

ZOBACZ: Trudna sytuacja pracowników transgranicznych. MSWiA pracuje nad możliwymi rozwiązaniami

 

Podkreślono, że pierwsze takie wizy wydane zostały 29 kwietnia. Od 30 kwietnia będzie można składać wnioski online za pośrednictwem internetowego systemu e-konsulat.

 

Pracę placówek konsularnych RP na terenie Ukrainy ograniczono 16 marca w związku z sytuacją epidemiologiczną.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie