Nie wyłączył mikrofonu podczas lekcji online. Nauczycielka usłyszała jak ojciec bije matkę

Świat
Nie wyłączył mikrofonu podczas lekcji online. Nauczycielka usłyszała jak ojciec bije matkę
PAP/EPA/Friedmann Vogel
Zaniepokojona krzykami nauczycielka zdecydowała się wezwać pomoc.

Uczeń jednej z mediolańskich szkół uczestniczył w lekcjach online. W pewnym momencie klasa, a wraz z nią nauczyciel usłyszeli krzyk i odgłosy bicia. Trudna sytuacja w domu dziecka była powszechnie znana, dlatego prowadząca zajęcia natychmiast wezwała policję. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce zastali znęcającego się nad rodziną mężczyznę.

W związku z pandemią koronawirusa we Włoszech, zajęcia szkolne odbywają się przez internet. Jedną z poniedziałkowych lekcji przerwały krzyki kobiety, odgłosy szamotaniny i bicia - pisze włoski dziennik "La Repubblica". 

 

Zaniepokojona nauczycielka zdecydowała się wezwać pomoc. Wiedziała gdzie dokładnie mają udać się służby, bo trudna sytuacja mieszkającej tam rodziny była jej znana. 

 

ZOBACZ: "Niemożliwe jest określenie, kiedy zakończy się epidemia"

 

Kiedy policjanci dotarli pod wskazany adres atak dalej trwał. 48-letni mężczyzna bił swoją o 8 lat młodszą partnerkę. Okazało się, że to nie pierwsza taka sytuacja. 

 

Przyłapany na gorącym uczynku

 

Zatrzymany mężczyzna - jak wynika z informacji dziennika "La Repubblica" - miał skłonność do nadużywania przemocy z błahych powodów. Dowodem było datowane na 4 lutego zawiadomienie do lokalnej policji. Złożyła je maltretowana kobieta w obawie o swoje zdrowie. 

 

Tym razem przyłapany na gorącym uczynku 48-latek trafił do aresztu. 

 

W całych Włoszech szkoły pozostają zamknięte do września, natomiast egzaminy maturalne i gimnazjalne odbędą się w czerwcu.

msl/bas/hlk/ milano.repubblica.it
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie