Alarm bombowy. Ewakuowano siedzibę prezydenta Austrii

Świat
Alarm bombowy. Ewakuowano siedzibę prezydenta Austrii
Peter Gerstbach/CC BY-SA 3.0
Pałac ewakuowano po otrzymaniu informacji o podłożonej bombie

Co najmniej część byłego pałacu cesarskiego Hofburg w centrum Wiednia, w którym mieści się biuro prezydenta Austrii Alexandra Van der Bellena, została ewakuowana po otrzymaniu informacji o podłożonej bombie - poinformował w środę rzecznik policji.

Groźba została wysłana pocztą elektroniczną i dotyczyła rozległego kompleksu pałacowego, w którym mieści się również siedziba Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) oraz tymczasowo sala debat niższej izby parlamentu Austrii, Rady Narodowej (Nationalrat) - przekazał rzecznik.

 

ZOBACZ: Nastolatka wywołała alarm bombowy w szpitalu. Chciała się spotkać z chłopakiem

 

- Przeprowadzono ewakuację i teren został opróżniony - dodał.

 

Policyjny kordon na placu

 

Van der Bellen, którego rola jest w dużej mierze ceremonialna, został ewakuowany - potwierdził rzecznik biura prezydenta, chociaż zastrzegł, że nie zna szczegółów dotyczących groźby ani jej celu.

 

Rzecznik parlamentu powiedział z kolei, że część kompleksu zajmowanego tymczasowo przez Nationalrat podczas remontu jego głównego budynku nie została ewakuowana, prawdopodobnie ponieważ znajduje się na drugim końcu pałacu.

 

Biura szefa austriackiego rządu, kanclerza Sebastiana Kurza, znajdują się naprzeciwko biur Van der Bellena, ale nie są częścią Hofburga. Na materiale, który ukazał się w telewizji widać było, jak policja odcina kordonem plac znajdujący się pomiędzy tymi dwoma budynkami.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie