Ponad 12 tys. zakażonych koronawirusem w Polsce

Polska
Ponad 12 tys. zakażonych koronawirusem w Polsce
PAP/Piotr Augustyniak
Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce

Mamy 187 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało we wtorek rano ministerstwo zdrowia. Tym samym liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła 12 tys. Nie żyje 8 kolejnych osób. Do tej pory z powodu koronawirusa zmarło w sumie 570 pacjentów.

"Mamy 187 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (72), pomorskiego (35), dolnośląskiego (24), kujawsko-pomorskiego (16), wielkopolskiego (16), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (6), lubelskiego (3), opolskiego (3), świętokrzyskiego (3), podkarpackiego (1)" - podał resort zdrowia.

 

"Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 98-K Starachowice, 57-K Poznań, 72-K i 92-M Gdańsk, 67-K, 42-K, 69-M Racibórz, 77-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące" - poinformowano.

 

 

Łącznie w Polsce potwierdzono 12 089 przypadków zakażenia koronawirusem.

 

Wyzdrowiało 2655 osób

 

Z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest obecnie 2934 pacjentów; objętych kwarantanną jest 82 tys. 643 osób, a wyzdrowiało 2655 osób. 

 

ZOBACZ: Badania nad koronawirusem. Mowa bardziej niebezpieczna od kaszlu?

 

Epidemia w Polsce

 

W Polsce pierwszy przypadek potwierdzono 4 marca. Od 21 marca obowiązuje stan epidemii. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic. Od 16 kwietnia obowiązkowe stało się również zasłanianie twarzy w przestrzeni publicznej.

 

ZOBACZ: Lek pomaga w walce z koronawirusem. "Znacznie zmniejszył liczbę przyjęć na intensywną terapię"

 

Od 20 kwietnia w Polsce rząd złagodził obostrzenia. Regulacje dotyczą kilku obszarów. Zmiany w handlu i usługach dotyczą liczby osób w sklepach. W tych o powierzchni do 100 m2, mogą przebywać cztery osoby na jedną kasę. W sklepach powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2 powierzchni. Możliwe jest także przemieszczanie się w celach rekreacyjnych.

prz/pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie