Z powodu epidemii nie mogła zorganizować córce urodzin. Pomogli policjanci

Polska
Z powodu epidemii nie mogła zorganizować córce urodzin. Pomogli policjanci
Szczecin Policja
Mundurowi przyjechali do solenizantki w specjalnie udekorowanym na tę okazję radiowozie.

To był wyjątkowy dzień dla pewnej dziewczynki ze Szczecina - 12-latka miała urodziny. Niestety nie mogła ich świętować w towarzystwie przyjaciół. Z pomocą ruszyli funkcjonariusze policji, którzy sprawili dziewczynce niespodziankę. Mała Ania w przyszłości chce zostać policjantką.

W minioną sobotę dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście w ramach codziennych czynności przeprowadzili nietypową interwencję. Mundurowi zareagowali na apel mamy pewnej dziewczynki ze Szczecina. Kobieta  na co dzień pracuje jako pielęgniarka w jednym ze szczecińskich szpitali. Ze względu obowiązujące obostrzenia, związane z panującym stanem epidemii, nie miała możliwości zorganizowania córce urodzin.


Z pomocą na sygnale ruszyli szczecińscy policjanci. Dzielnicowi, znając marzenie 12-latki, która w przyszłości planuje zostać policjantką, postanowili sprawić, by dziewczynka zapamiętała ten dzień jak najlepiej.

 

ZOBACZ: Pobyt rodziców przy wcześniaku? Jest apel do ministra zdrowia


Mundurowi przyjechali do solenizantki w specjalnie udekorowanym na tę okazję radiowozie, by wręczyć jej upominek. Ania od początku ograniczeń związanych z pandemią nie opuściła mieszkania. Dziewczynka w trakcie niecodziennej wizyty nie kryła swojego zadowolenia i radości.

 

Szczecin Policja

 

Dostarczyli tort urodzinowy 6-latce


Nie tak dawno podobną akcję przeprowadzili policjanci ze Rzgowa. Mundurowi dostarczyli tort urodzinowy 6-latce przebywającej wraz z rodziną na kwarantannie. Ciasto wraz z kolorowymi balonami wywołał uśmiech na twarzy dziewczynki – poinformowała rzeczniczka policji powiatu łódzkiego wschodniego Aneta Kotynia.


Rzeczniczka zwróciła uwagę, że każdego dnia policjanci odwiedzają osoby przebywające na kwarantannie, kontaktują się z nimi, rozmawiają, pytają, czy potrzebują pomocy.

 

ZOBACZ: Niezidentyfikowany patogen w organizmach dzieci. Może mieć związek z COVID-19


W sobotni poranek odebrali i dostarczyli pod samą bramę tort wraz z kolorowymi balonami dla 6–letniej dziewczynki, która ze swoją rodziną przebywa na kwarantannie. - Dzień urodzin jest zawsze szczególny i wyczekiwany dla dzieci, dlatego nie mogło zabraknąć tortu. Dzięki wsparciu rzgowskich policjantów szóste urodziny mieszkanki gminy Brójce, mimo panującej epidemii, pozostaną na zawsze zapamiętane – powiedziała Kotynia.

ms/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie