Uroczyste otwarcie tunelu online. Minister przeciął wstęgę siedząc w swoim biurze

Świat
Uroczyste otwarcie tunelu online. Minister przeciął wstęgę siedząc w swoim biurze
Facebook/Knut Arild Hareide
Minister uroczyście otworzył inwestycję siedząc przed komputerem

Z powodu ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa, minister transportu Norwegii postanowił dokonać uroczystego otwarcia nowego tunelu, siedząc przed komputerem w swoim biurze. Podczas "uroczystości" nie zabrakło balonów, tortu, było nawet uroczyste przecięcie wstęgi.

Inwestycja Ryfast to największy projekt drogowy w Norwegii w ostatnich latach. Budowę 20 kilometrowego system dróg i tuneli rozpoczęto w 2013 roku. Cała inwestycja kosztowała 12 miliardów norweskich koron (blisko 5 mld złotych).

 

Ponieważ część trasy przebiega pod powierzchnią morza, budowa była niezwykle zaawansowanym technologicznie wyzwaniem.

 

Trasę oddawano do użytku etapami. Początkowo planowano, że cała inwestycja zostanie zakończona w lutym. Prace się jednak przeciągnęły i ostatecznie uroczyste otwarcie odbyło się w środę.

 

Uroczyste otwarcie w biurze

 

Z powodu epidemii koronawirusa i wprowadzonych w tym kraju obostrzeń, nie można jednak było tego zrobić w tradycyjny sposób, dlatego minister transportu Norwegii Knut Arild Hareide postanowił zorganizować uroczystość w swoim biurze.

 

Polityk siedząc przed ekranem komputera, zajadając się tortem, dokonał uroczystego przecięcia wstęgi online. 

 

"Mimo, że dzisiejsza sytuacja sprawia, że nie jesteśmy w stanie spotkać się fizycznie, to wydarzenie zasługuje na tort i przecięcie wstęgi z biura" - skomentował na Facebooku minister.

 

 

- Bardzo mi przykro, że nie byłem w stanie spotkać się ze wszystkimi zaangażowanymi w ukończenie tego fantastycznego projektu - skomentował minister w rozmowie z telewizją NRC. - To projekt wyjątkowy w skali światowej, dlatego chciałbym tam być i osobiście im podziękować - dodał.

 

Nietypowym otwarciem inwestycji pochwaliło się również Ministerstwo Transportu, które opublikowało w mediach społecznościowych film z uroczystości.

 

"To być może pierwsze cyfrowe otwarcie drogi na świecie" - napisano pod filmem.

 

 

dk/ polsatnews.pl, nrk.no
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie