Zamknęli czynną od dwóch miesięcy drogę, żeby ją... uroczyście otworzyć

Polska
Zamknęli czynną od dwóch miesięcy drogę, żeby ją... uroczyście otworzyć
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Na czas uroczystości trzeba było zamknąć dawno otwartą drogę

Od grudnia kierowcy mogą jeździć przebudowanym 35-kilometrowym odcinkiem drogi wojewódzkiej między Lubartowem i Parczewem (woj. lubelskie). Jednak dopiero teraz inwestycja została oficjalnie odebrana. Na czas uroczystego przecięcia wstęgi chwilowo wstrzymano ruch na trasie.

Droga wojewódzka nr 815 ze względu na swój stan techniczny była przez lata koszmarem dla kierowców.


W końcu trasa doczekała się remontu. Przebudowa kosztowała ponad 243 mln złotych i została w głównej mierze sfinansowana ze środków z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. Była to jedna z największych inwestycji drogowych województwa lubelskiego.

 

Kompleksowa przebudowa


Na 35-kilometrowym odcinku powstało kilkadziesiąt przepustów, mosty i wiadukty. Wzdłuż drogi, która została znacznie poszerzona, powstały również chodniki i ścieżki rowerowe. 

 

ZOBACZ: Wykonawca zszedł z budowy, bo droga może się rozpaść

 

 

Prace trwały półtora roku. Zakończyły się w grudniu 2019 roku. Wraz z oddaniem drogi do użytku miało nastąpić jej uroczyste otwarcie. Uroczystość została jednak z nieznanych przyczyn przełożona. Kierowcy jednak mogli się cieszyć nową, równą drogą.

 

Uroczyste przecięcie wstęgi


W środę na drodze pojawili się oficjele. Nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Na czas uroczystości droga, z której kierowcy korzystają od dwóch miesięcy została chwilowo zamknięta.

 

 

Wcześniej trasa nie została zamknięta nawet na czas remontu. Prace prowadzono na poszczególnych odcinkach etapami, a gdy była taka konieczność wprowadzano ruch wahadłowy.

dk/ml/ polsatnews.pl, "Dziennik Wschodni"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie