Doniesienia o złym stanie zdrowia Kim Dzong Una. Trump zabrał głos

Świat
Doniesienia o złym stanie zdrowia Kim Dzong Una. Trump zabrał głos
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS / POOL
Spekulacje co do stanu zdrowia Kima pojawiły się po tym jak nie był on obecny 15 kwietnia na uroczystościach poświęconych jego przodkowi i założycielowi Korei Północnej Kim Ir Senowi

Prezydent USA Donald Trump jest zdania, że doniesienia o rzekomym pogorszeniu się stanu zdrowia przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una są "fałszywe". - Myślę, że to były fałszywe informacje CNN - powiedział w czwartek Trump w Białym Domu.

We wtorek CNN podała, powołując się na anonimowego przedstawiciela rządu USA, że przywódca koreańskiego reżimu jest "w poważnym stanie" po przebytej operacji serca.

 

Donald Trump uważa, że to "kolejny fake news" CNN, stacji, która często jest wobec niego krytyczna.

 

ZOBACZ: Kim Dzong Un w poważnym stanie. Tak twierdzi źródło w USA

 

- Mamy dobre stosunki z Koreą Północną, mam dobre relacje z Kim Dzong Unem i mam nadzieję, że nic mu nie jest - dodał Donald Trump.

 

Sprzeczna informacje

 

Armia USA oświadczyła w środę, że zakłada, iż Kim nadal sprawuje pełną kontrolę nad krajem i siłami zbrojnymi.

 

Sceptycznie do doniesień o złym stanie zdrowia przywódcy KRLD podchodzi także rząd Korei Południowej. Pragnący zachować anonimowość przedstawiciel władz w Seulu powiedział południowokoreańskiej agencji Yonhap, że "to nie prawda, iż Kim Dzong Un jest ciężko chory".

 

Spekulacje na temat stanu zdrowia Kima pojawiły się po tym, jak nie był on obecny 15 kwietnia na uroczystościach poświęconych jego dziadkowi i założycielowi Korei Północnej Kim Ir Senowi. 

ac/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie