Lewica i Koalicja Polska mają wspólny plan na przełożenie wyborów

Polska
Lewica i Koalicja Polska mają wspólny plan na przełożenie wyborów
Twitter/Lewica
W piątek rozmawiali liderzy Lewicy i PSL

"Jako Lewica i Koalicja Polska ustaliliśmy wspólnie plan, jak doprowadzić do przełożenia majowych wyborów prezydenckich. Ale wyznajemy zasadę: najpierw zrobić, potem opowiadać" - napisała na Twitterze rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska po spotkaniu liderów ugrupowań Włodzimierza Czarzastego i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

W piątek doszło do spotkania lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza i szefa SLD Włodzimierza Czarzastego.

 

Politycy podkreślali później na wspólnej konferencji prasowej, że ich spotkanie dotyczyło bieżącej sytuacji politycznej. - Chciałem państwu powiedzieć, że zgodziliśmy się, co do rzeczy dla nas od wielu miesięcy oczywistej, że wybory majowe są najgorszym pomysłem jaki może ktokolwiek sprezentować Polkom i Polakom - oświadczył Czarzasty.

 

Szef SLD poinformował, że na spotkaniu został omówiony plan dotyczący tego, jak wprowadzić w Polsce stan klęski żywiołowej, który - jak mówił - "przesunie termin wyborów i doprowadzi do tego, że będziemy mogli wybierać prezydenta RP w czasach, kiedy wirus nie będzie największym zagrożeniem dla Polaków".

 

Czarzasty dziękował też Kosiniakowi-Kamyszowi za wsparcie pomysłów Lewicy. - Dziękuję za wsparcie złożonego przez nas projektu ustawy dotyczącego świadczenia kryzysowego w wysokości 2100 złotych dla każdego, kto pracował i jego zakład pracy został zamknięty, więc został zwolniony oraz dziękuje bardzo za wsparcie idei podwyższenia zasiłku dla bezrobotnych do wysokości 1400 złotych miesięcznie - powiedział szef SLD.

 

Kosiniak-Kamysz także podkreślał, że jest potrzeba przeniesienia terminu wyborów i - jak mówił - "mamy uzgodnione współdziałanie w tym zakresie". Według niego, życie i zdrowie Polaków jest na pierwszym miejscu, "a nie pęd na oślep do wyborów za wszelką cenę, tylko po to, żeby umacniać swój aparat władzy".

 

ZOBACZ: Wszczęła śledztwo ws. wyborów prezydenckich, teraz czeka ją postępowanie dyscyplinarne

 

- My będziemy współdziałać, żeby przesunąć termin wyborów, wprowadzić stan klęski żywiołowej i szukać lepszego terminu, bo ten majowy jest najgorszy z możliwych - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

 

Szef PSL dziękował też Czarzastemu za poparcie projektów Koalicji Polskiej. - Po pierwsze Funduszu Płynności, który umożliwia stabilne funkcjonowanie firm i miejsc pracy - zaznaczył Kosiniak-Kamysz. I druga kwestia - dodał lider PSL - za którą szczególnie dziękuję, to za wsparcie i poparcie idei Pawła Kukiza pomysłu zwolnienia z VAT-u sprzętu przekazywanego na rzecz ochrony zdrowia.

prz/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie