Wstrzymane przyjęcia na jedyną porodówkę w mieście. Koronawirus u ginekologa

Polska
Wstrzymane przyjęcia na jedyną porodówkę w mieście. Koronawirus u ginekologa
Polsat News
W sumie od początku epidemii w szpitalu na Józefowie wykryto SARS-CoV-2 u 226 osób z personelu i pacjentów

W związku z koronawirusem u jednego z lekarzy ginekologów w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, wstrzymane zostały przyjęcia na jedyny w tym mieście oddział ginekologiczno-położniczy. Zgłaszające się pacjentki będą kierowane do szpitali w ościennych miejscowościach.

Rzeczniczka szpitala Karolina Gajewska ujawniła w czwartek, że o wstrzymaniu przyjęć na oddział ginekologiczno-położniczy szpitala na Józefowie zdecydował zarząd lecznicy.

 

- Jest to podyktowane tym, że u jednej z osób z personelu medycznego wykryto zakażenie koronawisurem. Osoba ta została natychmiast odsunięta od pracy. Przebywa w izolacji domowej – przekazała rzeczniczka.

 

Nie wiadomo, czy zaraził pacjentki

 

Według rzeczniczki cały personel oddziału ginekologiczno-położniczego został już przebadany na obecność koronawirusa i wszystkie wyniki są ujemne.

 

ZOBACZ: Wojewoda skierował do pracy w Radomiu 16 medyków. Zgłosiły się 4 osoby

 

Na razie nie wiadomo, czy koronawirusem od lekarza zaraziły się przebywające na oddziale pacjentki. Gajewska zapowiedziała, że będą one miały wykonywane badania w czwartek.

 

Według rzeczniczki, wstrzymanie przyjęć ma charakter tymczasowy i prewencyjny. - Pacjentki zgłaszające się do naszego szpitala do porodu będą do odwołania kierowane do szpitali ościennych, w których są porodówki - zapowiedziała Gajewska.

 

Koronawirus u 226 osób z personelu i pacjentów

 

Kilka dni temu Mazowiecki Szpital Specjalistyczny, stanowiący przez kilka tygodni największe w Polsce ognisko koronawirusa, ogłosił, że sytuacja jest opanowana. - Nikt z personelu medycznego i z pacjentów, w których wcześniej stwierdzono obecność SARS-CoV-2, nie przebywa w szpitalu – mówiła w poniedziałek rzeczniczka szpitala.

 

ZOBACZ: Dramatyczna sytuacja w radomskim szpitalu. "Mała Syria, drugie Kosowo"

 

Kiedy we wtorek w lokalnych mediach pojawiły się informacje o kolejnych zakażeniach wśród personelu, szpital milczał. Dopiero w czwartek rzeczniczka potwierdziła informację, o dwóch nowych przypadkach SARS-CoV-2 u pielęgniarek oddziału chirurgii dziecięcej. Wyszło też na jaw, że pozytywny wynik ma jeden z ginekologów.

 

W sumie od początku epidemii w szpitalu na Józefowie wykryto SARS-CoV-2 u 226 osób z personelu i pacjentów. W ub. tygodniu szpital poinformował o śmierci jednego ze swoich pracowników, 46-letniego fizjoterapeuty, który zaraził się SARS-CoV-2 w pracy.

 

Informację o pierwszym przypadku koronawirusa Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu przekazał 18 marca. Zachorował jeden z lekarzy z kadry kierowniczej. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie