Senat prosi, aby nagrywać filmiki krytykujące rząd? Tak twierdzi jego wicemarszałek

Polska
Senat prosi, aby nagrywać filmiki krytykujące rząd? Tak twierdzi jego wicemarszałek
Marta Marchlewska/Kancelaria Senatu
Wicemarszałek otrzymał odpowiedź od Centrum Informacyjnego Senatu

Centrum Informacyjne Senatu rozsyła do senatorów maile, by kręcili telefonem filmiki krytykujące rząd - napisał na Twitterze wicemarszalek Senatu Stanisław Karczewski (PiS). Dyrektor CIS odpowiedział, że chodzi "o pokazywanie przez senatorów oddolnych inicjatyw". Jako przykład wskazał senator PiS.

"Pracownicy Centrum Informacyjnego Senatu rozesłali do senatorów maila z prośbą o przesyłanie filmików, de facto krytykujących rząd. Mają być kręcone telefonem żeby wyglądało jako naturalna oddolna incjatywa obywatelska. Informuję: 1. Maseczki są ogólnodostępne. 2. Lekarze nie czekają na testy" - napisał w środę na Twitterze wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).

 

Furgo do Karczewskiego: mam nadzieję, że dołączy Pan do tej fajnej akcji

 

Na tej samej platformie odpowiedział mu dyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Grzegorz Furgo.

 

"Panie Stanisławie Karczewski, to dobra inicjatywa Centrum Informacyjnego Senatu. Nie ma tu żadnego ataku na rząd. Senatorowie dobrze odczytali nasze intencje, stąd szeroki odzew. Mam nadzieję że również Pan - Panie Marszałku dołączy do tej fajnej akcji" - stwierdził. 

 

 

Furgo wyjaśnił, że w mailu chodziło o zachęcanie senatorów do pokazywania oddolnych inicjatyw, związanych z epidemią koronawirusa. Przywołał przykład senator i byłej wicemarszałek Senatu Marii Koc (PiS).

 

ZOBACZ: Wybory korespondencyjne. KO składa wniosek do NIK o kontrolę

 

"Aż 24 Koła Gospodyń Wiejskich w powiecie węgrowskim zaangażowało się w akcję szycia maseczek. Inicjatywę wspiera senator Maria Koc. »Bierzemy sprawy w swoje ręce, szyjemy i dostarczamy tam gdzie ich brakuje«" - napisano na koncie Senatu na Twitterze.

 

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie