Koronawirus u pracownika poczty. Zamknięto jedną z placówek

Polska
Koronawirus u pracownika poczty. Zamknięto jedną z placówek
Pixabay/radoslawczarnecki0
Pracownicy poczty w Żelazkowie trafili na kwarantannę

Urząd pocztowy w wielkopolskim Żelazkowie w powiecie kaliskim został zamknięty. Przyczyną jest wykrycie koronawirusa u jednego z pracowników - powiedziała w środę rzecznik prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek. Placówka została zdezynfekowania we wtorek a siedmiu pracowników urzędu pocztowego przebywa na kwarantannie domowej do 27 kwietnia.

Siwek zapewniła, że pracownik z wynikiem pozytywnym nie jest pracownikiem bezpośredniej obsługi klientów", czyli np. listonoszem. 

 

Obsługę klientów realizują urzędy pocztowe w Blizanowie, Stawiszynie i Kaliszu. Urząd pocztowy w Żelazkowie jest drugą placówką w Wielkopolsce, którą dotknął koronawirus.

 

- Mamy jeszcze przypadek zakażonego pracownika w Perzowie, ale tam placówka jest już czynna - poinformowała Justyna Siwek.

 

Koronawirus u listonosza w Krakowie

 

W poniedziałek koronawirusa wykryto u listonosza zakażony pracującego w placówce w krakowskim Płaszowie. Mógł obsłużyć ponad 3,5 tys. osób. Mężczyzna prawdopodobnie zaraził się od swojej żony.

 

ZOBACZ: Listonosz z Krakowa zakażony koronawirusem. Mógł obsłużyć ponad 3,5 tys. osób

 

- Zakażenie u pracownika Poczty Polskiej przechodzi bezobjawowo, czuje się dobrze - informowała reporterka Polsat News Klaudia Syrek.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie