Polka pracująca w brytyjskim szpitalu zmarła z powodu Covid-19. "Wyznaczała wysokie standardy"

Świat
Polka pracująca w brytyjskim szpitalu zmarła z powodu Covid-19. "Wyznaczała wysokie standardy"
PAP/EPA/Robert Perry/ zdjęcie ilustracyjne
Zmarła Polka jest najprawdopodobniej pierwszą polską ofiarą śmiertelną wśród pracowników NHS

34-letnia Polka pracująca w szpitalu w Northampton w środowej Anglii zmarła z powodu koronawirusa - poinformował w poniedziałek portal miejscowej gazety "Northampton Chronicle & Echo".

Jak podał portal, Joanna K. zmarła 9 kwietnia. Pracowała w Northampton General Hospital (NGH) od 10 lat jako członek personelu sprzątającego.

 

- Joanna wywarła wpływ na życie wielu ludzi w NGH i będzie jej brakowało każdemu, kto ją znał lub pracował z nią - powiedziała dyrektor szpitala Sonia Swart. - Oferujemy naszym pracownikom wsparcie w tym trudnym czasie, opłakując jednocześnie wszyscy stratę jednego z członków naszego zespołu - dodała.

 

"Wyznaczała wysokie standardy"

 

- Jej koledzy pamiętają ją jako osobę, która była uprzejma, grzeczna, dobra organizatorka i członek zespołu; która wyznaczała wysokie standardy i była przygotowana do podjęcia dodatkowego wysiłku. Nasze myśli są w tym czasie z rodziną Joanny i składamy im nasze szczere kondolencje - oświadczył rzecznik szpitala.

 

ZOBACZ: Księżna zaczęła pracę w szpitalu. Chce pomóc lekarzom walczącym z epidemią

 

Według statystyk brytyjskiego ministerstwa zdrowia, dotychczas potwierdzono, że z powodu koronawirusa zmarło co najmniej 43 pracowników NHS, publicznej brytyjskiej służby zdrowia, ale według mediów, ta liczba jest znacznie wyższa.

 

Agencja informacyjna Press Association podaje, że zmarło już 63 pracowników, zaś w przypadku 14 kolejnych jeszcze nie zostało potwierdzone ostatecznie, że przyczyną śmierci był koronawirus.

 

Joanna K. jest najprawdopodobniej pierwszą polską ofiarą śmiertelną wśród pracowników NHS.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie