Zagłodził 4 tysiące kaczek, bo nie miał czym ich karmić

Polska
Zagłodził 4 tysiące kaczek, bo nie miał czym ich karmić
Zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ 2554813
Przesłuchany mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Zeznał, że nie miał czym karmić kaczek, ponieważ dostawcy paszy odmówili mu kredytu kupieckiego

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie, oskarżonemu o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad stadem kaczek - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Prokuratury okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

41-latkowi jednej spod ostrowskich miejscowości zarzucono, że w okresie od grudnia 2019 do stycznia 2020 r. znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad hodowanymi przez niego kaczkami. Chodzi o stado liczące ponad 4 tysiące sztuk.

 

ZOBACZ: W tym kraju w domach mieszka więcej zwierząt niż dzieci do 15 roku życia

 

- Zwierzęta utrzymywał bez pokarmu i wody, w wyniku czego doprowadził do ich zagłodzenia a następnie śmierci - powiedział prokurator Maciej Meler.

 

"Znamiona szczególnego okrucieństwa"

 

W toku postępowania uzyskano materiały z postępowania epizootycznego, prowadzonego przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ostrowie Wlkp., który ustalił, że zagłodzone zwierzęta były dodatkowo przetrzymywane w zimnym miejscu w dużych skupiskach.

 

- Biegły wskazywał na zaniedbanie hodowlane, wyczerpujące znamiona szczególnego okrucieństwa względem zwierząt - poinformował Maciej Meler.

 

Przesłuchany mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Zeznał, że nie miał czym karmić kaczek, ponieważ dostawcy paszy odmówili mu kredytu kupieckiego. Grozi mu do 5 lat więzienia.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie