Próbują oszukać seniorów. Oferują im testy na koronawirusa

Polska
Próbują oszukać seniorów. Oferują im testy na koronawirusa
Pixabay
Policja przypomina, by zachować szczególną ostrożność i rozwagę podczas rozmów z nieznajomym

Nawet w trudnym czasie epidemii pojawiają się oszuści, którzy chcą wykorzystać starsze osoby. Policjanci z Małopolski ostrzegają seniorów przed ofertami, w których ktoś proponuje im testy na obecność koronawirusa.

W poniedziałek oficer dyżurny sądeckiej komendy odebrał dwa telefony od starszych mieszkańców Nowego Sącza (woj. małopolskie). Z ich relacji wynikało, że na numer stacjonarny dzwoniły do nich osoby, które namawiały do zakupu testów na koronawirusa.

 

Testy do jednej z seniorek miały dotrzeć pocztą na jej adres. Z kolei u starszego pana miała zjawić się osoba, która taki test wykonałaby u niego w domu.

 

ZOBACZ: Planowała handel "domowymi testami na koronawirusa". Sprawę wykrył policjant

 

Na szczęście w obu tych przypadkach nie zawiodła czujność. Starsze osoby przerwały rozmowę, uznając, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż mogą stać się ofiarami oszustwa.

 

Policja przypomina, by zachować szczególną ostrożność i rozwagę podczas rozmów z nieznajomymi. W przypadku, kiedy mamy do czynienia z podejrzaną sytuacją, należy niezwłocznie skontaktować się z mundurowymi, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

ms/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie