Koncern Disneya ma problemy finansowe. Ponad 100 tys. osób bez wypłaty

Kultura
Koncern Disneya ma problemy finansowe. Ponad 100 tys. osób bez wypłaty
Piqsels
Bob Iger, prezes The Walt Disney Company, w trakcie pandemii zrezygnował z całej pensji

Powodem kłopotów finansowych koncernu Disneya jest pandemia koronawirusa. Część pracowników została skierowana na bezpłatne urlopy. Według prognozy "Financial Times" zawieszenie wypłat części kadry pozwoli zaoszczędzić Disneyowi nawet 500 mln dolarów miesięcznie.

W ostatnim kwartale 2019 roku amerykański koncern zarobił 1,4 mld dolarów na swoich parkach rozrywki i hotelach - podaje "BBC". Jednak ponad 100 tys. pracowników od tego tygodnia nie dostanie wypłaty - powodem takiej decyzji ma być obecna sytuacja związana z koronawirusem.

 

Pracownicy na bezpłatnym urlopie

 

Z oświadczenia firmy wynika, że tym, którzy będą przebywać na bezpłatnym urlopie, zostaną zagwarantowane pełne świadczenia zdrowotne. Firma przypomniała swoim pracownikom, by ubiegali się także o świadczenia rządowe.

 

ZOBACZ: Epidemia a dobre samopoczucie. Sprawdź, jak o siebie zadbać

 

Jak podaje BBC liczba Amerykanów, którzy starają się o zasiłek dla bezrobotnych, jest coraz większa. W Stanach Zjednoczonych dochodzi coraz częściej do protestów osób, które nie akceptują obecnej sytuacji związanej z gospodarką.

 

50 milionów subskrybentów

 

Kryzys dopadł wiele sektorów jednak, jak wynika z danych, w ostatnim czasie serwis "Disney+" uzyskał wzrost. Po zaledwie pięciu miesiącach od uruchomienia, platforma zdobyła 50 milionów subskrybentów.

 

Dodatkowo w zeszłym miesiącu koncern podał informacje, że prezes The Walt Disney Company Bob Iger w trakcie pandemii zrezygnuje z całej pensji, a dyrektor naczelny Bob Chapek będzie dostawał w tym czasie 50 proc. wynagrodzenia. Iger jest jedną z osób, które zarabiają najwięcej wśród menedżerów w branży rozrywkowej. Tylko w zeszłym roku jego dochód z tego tytułu wyniósł 47,5 mln dolarów

 

W ciągu ostatniej doby w USA na Covid-19 zmarły 1433 osoby, to spadek o ponad jedną czwartą w porównaniu z poprzednim bilansem (1997) - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. W Stanach Zjednoczonych wykryto ok. 24 tys. nowych przypadków SARS-CoV-2.

ms/grz/ bbc.com, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie