Prawie 9,5 tys. zakażonych w Polsce. Kolejne ofiary

Polska
Prawie 9,5 tys. zakażonych w Polsce. Kolejne ofiary
PAP/Tytus Żmijewski
Liczba ofiar w Polsce zbliża się do 400

"Mamy 166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus" - poinformowało w poniedziałek rano ministerstwo zdrowia. Nie żyją dwie kolejne osoby. Liczba wszystkich zakażonych w Polsce wzrosła do 9453. DO tej pory zmarło 362 pacjentów.

"Mamy 166 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (53), małopolskiego (26), dolnośląskiego (21), opolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (15), wielkopolskiego (14), zachodniopomorskiego (8), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (3), podlaskiego (3), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1)" - podał resort.

 

 

 

"Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 38-K i 78-M Poznań. Osoby te miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 9453/362 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - poinformowano.

 

 

Z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest obecnie 2 511 osób - podało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia. Wyzdrowiały dotąd 1133 zakażone osoby.

 

 

Epidemia w Polsce

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19, które pojawiło się w Chinach pod koniec 2019. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w związku z sytuacją 11 marca stan pandemii. W Polsce od 21 marca obowiązuje stan epidemii. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic. Od 16 kwietnia obowiązkowe staje się również zasłanianie twarzy w przestrzeni publicznej.

 

ZOBACZ: Kolejne przypadki COVID-19 wśród personelu szpitala w Radomiu

 

W czwartek premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, ogłosił częściowe złagodzenie obostrzeń. Nowe wytyczne wejdą w życie w poniedziałek 20 kwietnia. Regulacje dotyczą kilku obszarów. Zmiany w handlu i usługach mają dotyczyć liczby osób w sklepach. W tych o powierzchni do 100 m2, będą mogły przebywać cztery osoby na jedną kasę. W sklepach powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2 powierzchni. Możliwe będzie także przemieszczanie się w celach rekreacyjnych.

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

 

prz. polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie