Ponad 20 tys. zgonów na Covid-19 we Francji. "Przekroczyliśmy bolesny próg"

Świat
Ponad 20 tys. zgonów na Covid-19 we Francji. "Przekroczyliśmy bolesny próg"
PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
Francja jest czwartym krajem, w którym przekroczony został poziom 20 tys. zgonów na Covid-19

547 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby we Francji - poinformowało w poniedziałek francuskie ministerstwo zdrowia. Francja stała się czwartym krajem, w którym przekroczony został poziom 20 tys. zgonów na Covid-19.

Dyrektor generalny w resorcie zdrowia i solidarności Jerome Salomon przekazał, że dotąd stwierdzono 20265 przypadków śmiertelnych zakażenia koronawirusem. Wyjaśnił, że w ciągu doby odsetek śmiertelności wzrósł z 2,0 proc. do 2,8 proc.

 

- Dzisiaj nasz kraj przekroczył symboliczny i szczególnie bolesny próg - powiedział Salomon i podkreślił jednocześnie optymistycznie, że kolejny dzień z rzędu spada liczba chorych na intensywnej terapii. Obecnie takich osób jest 5683.

 

Znoszenie ograniczeń

 

Kolejnym pozytywnym sygnałem jest spadek liczby chorych hospitalizowanych z powodu Covid-19 szósty dzień z rzędu, mimo że postępuje on powoli. W poniedziałek wynosił 30584 osób w porównaniu z 30610 pacjentami dzień wcześniej.

 

ZOBACZ: Szef WHO porównał koronawirusa do grypy hiszpanki. "Najgorsze jeszcze przed nami"

 

Francja ma zacząć wycofywać się z niektórych środków ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa począwszy od 11 maja, Salomon nalegał jednak na znaczenie ściślejszym przestrzeganiu kwarantanny.

 

- Pandemia powoduje, że jest mniej chorych niż wcześniej. W ten sposób będziemy w stanie ją powstrzymać, a następnie zmniejszyć - powiedział.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie