Szpital w Jastrzębiu-Zdroju wstrzymał przyjęcia. Ponad 20 osób zakażonych

Polska
Szpital w Jastrzębiu-Zdroju wstrzymał przyjęcia. Ponad 20 osób zakażonych
PAP/Tytus Żmijewski
Ponad 20 zakażonych w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju

Przeprowadzone dotychczas badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 22 osób - pacjentów i personelu z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju – powiedziała w niedzielę po południu rzeczniczka placówki Marcelina Kowalska.

Szpital kilka godzin wcześniej poinformował o wstrzymaniu przyjęć z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

 

Kowalska zaznaczyła, że przedstawiciele szpitala nadal czekają na wszystkie wyniki pobranych próbek od pacjentów i personelu, informacje dotyczące kolejnych badań powinny wkrótce spłynąć.

 

ZOBACZ: Hiszpania: ponad 20 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa

 

Jastrzębski szpital zatrudnia ok. 1100 pracowników. Obecnie przebywa w nim ponad 150 pacjentów. Przedstawiciele placówki zapewniają, że dbając o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu, szpital podejmuje wszystkie niezbędne działania prewencyjne i wprowadził procedury, które mają minimalizować zagrożenie.

 

Wstrzymane przyjęcia na onkologię

 

Jastrzębski szpital to kolejna placówka ochrony zdrowia w woj. śląskim, która w ostatnich dniach musiała ograniczyć działalność z powodu koronawirusa. W sobotę wieczorem prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak poinformował o pozytywnych wynikach 21 pracowników i dwóch pacjentów tamtejszego oddziału Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Nie wszystkie próbki pobrane w tej placówce zostały jeszcze przebadane.

 

Koronawirus poważnie skomplikował też pracę Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w tym mieście. Przedstawiciele szpitala poinformowali w sobotę rano o wstrzymaniu przyjęć ma Oddział Onkologii Klinicznej – okazało się, że u jednej z pacjentek badania potwierdziły zakażanie SARS-CoV-2. Zarówno od pacjentów z tego oddziału, jak i od personelu, który mógł mieć kontakt z zainfekowaną pacjentką, pobrane zostały wymazy.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę rano o 340 nowych zakażaniach koronawirusem. Aż 144 z nich potwierdzono w woj. śląskim. Jak podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach, liczba osób w regionie, u których wykryto zakażenie, wzrosła do 1417. Zmarło 71 osób, a wyzdrowiało 58.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie