Hiszpania: ponad 20 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa

Świat
Hiszpania: ponad 20 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa
PAP/EPA/KIKO HUESCA
Ponad 20 tys. ofiar epidemii w Hiszpanii

Podczas ostatniej doby w Hiszpanii zmarło 410 osób, u których rozpoznano Covid-19. Tym samym łączna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła w tym kraju do 20 453 – podało w niedzielę hiszpańskie ministerstwo zdrowia. W sobotę informowano o 565 zgonach.

Według służb sanitarnych Hiszpanii podczas ostatnich 24 godzin odnotowano też 4218 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Liczba wszystkich przypadków zakażeń, jakie zarejestrowano od początku epidemii w tym kraju, sięga już 195 944.

 

Z szacunków resortu zdrowia wynika, że zanotowana pomiędzy sobotą a niedzielą liczba nowych zgonów jest najniższą w Hiszpanii w ciągu ostatniego miesiąca.

 

ZOBACZ: Włochy: ponad 20 tys. zgonów z powodu Covid-19. Coraz mniej pacjentów na intensywnej terapii

 

Z opublikowanych w niedzielę przez resort zdrowia statystyk wynika, że od końca stycznia, kiedy w Hiszpanii odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem, w całym kraju z Covid-19 zostało wyleczonych 77 357 osób. W ciągu ostatniej doby za zdrowych uznano 2695 pacjentów.

 

Katalonia o najwyższej liczbie zgonów

 

Najwięcej przypadków zachorowań na Covid-19 oraz zgonów notowanych jest we wspólnocie autonomicznej Madrytu. Do niedzieli zmarło tam 7239 osób, a u 54 884 potwierdzono obecność koronawirusa.

 

Drugim regionem o najwyższej liczbie zgonów i zachorowań z powodu zakażenia koronawirusem jest Katalonia. Dotychczas zarejestrowano tam 3933 ofiar śmiertelnych i 40 600 zakażeń SARS-CoV-2.

 

W niedzielę władze wspólnoty autonomicznej Katalonii wezwały rząd Hiszpanii "do udzielenia zgody na samodzielne zarządzanie kryzysem spowodowanym epidemią" w tym regionie.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie