Trwa rozmowa prezydentów Polski i USA. Wiadomo, jaki jest jej temat

Polska
Trwa rozmowa prezydentów Polski i USA. Wiadomo, jaki jest jej temat
PAP/EPA/Oliver Contreras / POOL, PAP/Mateusz Marek
Przywódcy Polski i USA rozmawiali ze sobą telefonicznie

Pół godziny trwała rozmowa telefoniczna Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa i odbyła się z inicjatywy amerykańskiego prezydenta - przekazał szef gabinetu polskiego prezydenta Krzysztof Szczerski. Prezydenci rozmawiali o dwustronnej współpracy w dobie epidemii, zaangażowaniu NATO w walkę z nią oraz o współpracy gospodarczej. "Polska wysyła wojskową misję medyczną do Chicago" - poinformował Szczerski.

Jeśli chodzi o kwestię współpracy polsko-amerykańskiej w dobie epidemii, to dotyczyła ona współpracy instytutów badawczych polskich i amerykańskich ws. badań nad szczepionką i lekiem na koronawirusa. Tutaj jest deklaracja otwartości ze strony amerykańskiej - przekazał Szczerski. 

 

Dodał, że rozmawiano też o "nowoczesnych, szybkich testach na korona, które Polska chce pozyskać od USA, również w tej kwestii jest otwartość". 

 

- Po trzecie jest bardzo ważna informacja, którą pan prezydent przekazał prezydentowi Trumpowi, że Polska wysyła misję wojskową medyczną do Chicago, stanu Illinois, żeby wesprzeć tamtejszą służbę zdrowia, a także by lekarze polscy i amerykańscy wspólnie nabywali praktykę w leczeniu zakażonych pacjentów - wyjaśnił. 

 

Wkrótce więcej informacji.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie