Ognisko koronowirusa w gdańskim DPS-ie. 17 osób zarażonych

Polska
Ognisko koronowirusa w gdańskim DPS-ie. 17 osób zarażonych
PAP/Andrzej Grygiel; Zdj. ilustracyjne
Wczoraj dezynfekcje przeprowadzono w bytomskim DPS-ie

Już siedemnaście osób jest zarażonych COVID-19 w gdańskim Domu Pomocy Społecznej. W sobotę sanepid potwierdził 16 przypadków wśród pacjentów i personelu DPS-u.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak powiadomił w sobotę, że 16 osób zarażonych koronawirusem w Gdańsku pochodzi z jednego ogniska - Domu Pomocy Społecznej. To 12 starszych kobiet, trzech starszych mężczyzn i kobieta w średnim wieku.

 

- Wszystkie osoby objęte były wcześniej kwarantanną - dodał Augustyniak.

 

W gdańskim DPS-ie jest już zarażonych 17 osób.

 

ZOBACZ: Głosowanie osób z DPS w wyborach do PE w Tykocinie. Śledztwo umorzone

 

Pierwsze zakażenie wykryto w gdańskim DPS w poniedziałek 13 kwietnia. Wówczas pracownik schodzący z dyżuru zgłosił złe samopoczucie. Zgodnie z procedurą skontaktował się z sanepidem, który skierował go na test w kierunku koronawirusa. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu, został objęty kwarantanną domową.

 

W związku z chorobą pracownika w domu pomocy społecznej zostały wdrożone odpowiednie procedury bezpieczeństwa. Pracownicy jednej zmiany zostali zatrzymani w pracy, a po zgłoszeniu dyrekcji placówki do sanepidu, od wszystkich pracowników zostały pobrane wymazy. Zarówno od tych, którzy przebywali na zmianie w placówce, jak i od pracowników przebywających na kwarantannie domowej.

 

W woj. pomorskim potwierdzono obecnie 206 przypadków koronawirusa.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie