Ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej odwołany z powodu koronawirusa

Świat
Ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej odwołany z powodu koronawirusa
Twitter/Princess Beatrice of York

Wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II, księżniczka Beatrycze odwołała zaplanowany na koniec maja ślub z Edoardo Mapelli Mozzim - podał w piątek magazyn "People". Powodem decyzji są ograniczenia nałożone w celu zatrzymania epidemii koronawirusa.

- Nie ma planów zmiany miejsca, ani zorganizowania większego wesela. Oni w tej chwili nawet nie myślą o ślubie. Przyjdzie czas na zmianę planów, ale jeszcze nie teraz - powiedział rzecznik pary magazynowi "People".

 

Ślub zaplanowany na 29 maja

 

Ślub 31-letniej Beatrycze z 36-letnim Mapelli Mozzim, potentatem na rynku nieruchomości o angielsko-włoskich korzeniach, miał się odbyć 29 maja w kaplicy królewskiej w Pałacu św. Jakuba w Londynie, po czym - według pierwotnego planu - w ogrodach Pałacu Buckingham miało się odbyć przyjęcie weselne wydane przez królową.

 

Jednak w połowie marca, po wydanym przez rząd zaleceniu unikania spotkań towarzyskich, przyjęcie odwołano. Kilka dni później, rząd wprowadził ostre ograniczenia wszelkich kontaktów społecznych i wprawdzie śluby nadal są dopuszczalne, ale może w nich brać udział tylko pięć osób. W czwartek obowiązywanie tych ograniczeń zostało przedłużone co najmniej o kolejne trzy tygodnie, czyli do początków maja. Zdaniem mediów można spodziewać się, że wtedy w najlepszym razie zniesione zostaną zakazy wychodzenia z domów bez uzasadnionej przyczyny, otwarte też zostaną sklepy, ale zalecenie zachowywania dystansu i zakaz organizowania wydarzeń masowych na pewno będą nadal obowiązywać.

 

Nie rozesłali zaproszeń

 

W tej sytuacji Beatrycze i Mapelli Mozzi zdecydowali o przełożeniu ślubu na nieokreśloną przyszłość. Według źródeł, na które powołuje się "People", z powodu narastających obaw w związku z epidemią, zaproszenia ślubne jeszcze nie były rozesłane.

 

Wesele Beatrycze nawet w pierwotnych planach miało być mniej wystawne niż ślub jej młodszej siostry Eugenii, która w 2018 r. poślubiła na zamku w Windsorze handlarza winem Jacka Brooksbanka. Skromniejsze plany były, jak się uważa, spowodowane kłopotami wizerunkowymi ojca Beatrycze i Eugenii, księcia Andrzeja, które wskutek znajomości z amerykańskim finansistą i pedofilem Jeffreyem Epsteinem ogłosił czasową rezygnację z wykonywania obowiązków publicznych.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie