Brytyjska księżniczka wychodzi za mąż. "Odnalazła miłość i bratnią duszę"

Świat
Brytyjska księżniczka wychodzi za mąż. "Odnalazła miłość i bratnią duszę"
PAP/EPA/NEIL HALL

Brytyjska księżniczka Beatrycze, córka księcia Andrzeja i wnuczka królowej Elżbiety II, zaręczyła się ze swoim partnerem Edoardo Mapellim Mozzim - poinformowali w czwartek jej rodzice.

Zaręczyny 31-letniej Beatrycze, która jest dziewiąta w kolejce do brytyjskiego tronu, z 34-letnim przedsiębiorcą, potentatem na rynku nieruchomości, miały miejsce w tym miesiącu we Włoszech, a ich ślub odbędzie się w przyszłym roku.

 

"Oddany przyjaciel"

 

"Oboje jesteśmy tak podekscytowani, że razem wyruszamy w tę życiową przygodę. Podzielamy tak wiele podobnych zainteresowań i wartości i wiemy, że będzie to nam przydatne w nadchodzących latach, pełnych miłości i szczęścia" - napisała para w oświadczeniu.

 

"Obserwując z dumą, jak ich związek się rozwija, jesteśmy podekscytowani tym, że Beatrycze i Edoardo się zaręczyli. Jesteśmy szczęśliwymi rodzicami wspaniałej córki, która odnalazła miłość i bratnią duszę w całkowicie oddanym przyjacielu i lojalnym młodym człowieku. Wysyłamy im każde najlepsze życzenia cudownej rodzinnej przyszłości" - napisali z kolei rodzice Beatrycze, książę Andrzej i księżna Yorku, Sara, którzy sami się rozwiedli w 1996 r.

 

Według stacji BBC Beatrycze i Mapelli Mozzi są parą od około dwóch lat, choć stosunkowo rzadko razem byli widywani publicznie. Mapelli Mozzi, który wywodzi się z arystokratycznej rodziny, ma dwuletniego syna z poprzedniego związku.

 

W październiku zeszłego roku za mąż wyszła młodsza siostra Beatrycze, księżniczka Eugenia, poślubiając Jacka Brooksbanka, z którym od siedmiu lat stanowili parę.

 

Szczegóły dotyczące ślubu Beatrycze i Mapellego Mozziego zostaną podane w późniejszym terminie.

 

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie