Wiceprezes PSL wygrał walkę z Covid-19. Po miesiącu opuścił szpital

Polska
Wiceprezes PSL wygrał walkę z Covid-19. Po miesiącu opuścił szpital
foto: commons.wikimedia.org
Adam Jarubas wyszedł ze szpitala po miesiącu

Wiceprezes PSL Adam Jarubas po miesięcznym pobycie opuścił w czwartek szpital, gdzie przebywał w związku z zakażeniem koronawirusem. "Czeka mnie jeszcze leczenie domowe. Jestem szczęśliwy, że udało mi się z tego wyjść" - napisał na portalu społecznościowym europoseł.

"Jestem w domu z rodziną i czuję się bardzo dobrze. Dziś minął równy miesiąc, odkąd z wirusem znalazłem się w szpitalu. Moje leczenie trwało dość długo. Czeka mnie jeszcze leczenie domowe. Jestem szczęśliwy, że udało mi się z tego wyjść" - podkreślił Jarubas.

 

Wiceprezes PSL po wykryciu u niego zakażenia koronawirusem, miesiąc temu trafił na oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Był to jego pierwszy pobyt w szpitalu, jako pacjenta.

 

"Nikt z nas nie jest nieśmiertelny"

 

"Dotąd byłem dzieckiem szczęścia. Nigdy w życiu poważnie nie chorowałem, nie byłem w szpitalu. Pracę lekarzy, pielęgniarek, obsługi znałem przede wszystkim z ludzkich opinii i filmów. Dziś z perspektywy własnego doświadczenia muszę przyznać, że to prawdziwi bohaterowie. Jestem tym wszystkim ludziom naprawdę wdzięczny" - zapewnił polityk. Dodał, że wychodząc ze szpitala "odebrał ważną życiową lekcję".

 

ZOBACZ: Europoseł i wiceprezes PSL zakażony koronawirusem. "Wyjdę z tego"

 

"Zabrzmi banalnie: nikt z nas nie jest nieśmiertelny i nawet ci, którym nigdy w życiu nic nie dolegało, z dnia na dzień mogą stanąć na krawędzi. Dlatego warto cieszyć się życiem - każdym dniem, dbać o zdrowie, pielęgnować dobre relacje z innymi, rzetelnie pracować i mieć nadzieję w tych trudnych » beznadziejnych czasach«" - zaznaczył wiceprezes PSL. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie