#CzytamyDlaDzieci - Fundacja Polsat zabiera najmłodszych w bajkową podróż na Instagramie

Kultura
#CzytamyDlaDzieci - Fundacja Polsat zabiera najmłodszych w bajkową podróż na Instagramie
Fundacja Polsat
Fundacja Polsat zaprasza na swój Instagram, gdzie codziennie o 20:00 gwiazdy będą czytać ulubione bajki

Fundacja Polsat codziennie o godzinie 20:00 zaprasza wszystkie dzieci i rodziców na swój profil na Instagramie, gdzie ulubione bajki czytać będzie cała plejada wspaniałych artystów - aktorów, wokalistów, dziennikarzy czy twórców kabaretowych.

Popularne wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, zwariowane przygody Pippi Pończoszanki, czy historia Małego Księcia. Bajki od zawsze towarzyszą dzieciom i za każdym razem rozbudzają ich wyobraźnię. W tym trudnym czasie ze względów bezpieczeństwa dzieci pozostają w domach ze swoimi rodzicami.

 

Jest jednak duże grono małych pacjentów, którzy pozostają w szpitalach, z dala od swoich bliskich. Specjalne dla nich Fundacja Polsat wystartowała z akcją #CzytamyDlaDzieci.

 

Czytać będą m.in. Maciej Orłoś, Natalia Nykiel czy Barbara Kurdej-Szatan

 

Codziennie o godzinie 20:00 na oficjalnym profilu Fundacji Polsat na Instagramie swoje ulubione bajki będą czytać wyjątkowi artyści - aktorzy, wokaliści, dziennikarze czy twórcy kabaretowi. Wśród nich m.in. Maciej Orłoś, Ewa Wachowicz, Barbara Kurdej-Szatan, Stefano Terazzino, Robert Motyka z kabaretu "Paranienormalni" czy Natalia Nykiel. W poniedziałek, 6 kwietnia, premierowo Jerzy Mielewski, dziennikarz Polsatu Sport, w towarzystwie swoich synów czytał wiersze Jana Brzechwy.

 

ZOBACZ: Kultura w kwarantannie. "Największa impreza masowa w internecie"

 

Wszystkie nagrania są w całości dostępne po premierze na Instagramie Fundacji Polsat.

 

- Wystartowaliśmy z akcją #CzytamyDlaDzieci z myślą o małych pacjentach, którzy ten czas  spędzają w szpitalach  z daleka od swoich rodziców i bliskich, jak również wszystkich dzieciach, które pozostają w domach z rodzicami. Zapraszamy w wyjątkową podróż do świata najpiękniejszych bajek i baśni. Każda z nich rozpoczyna się codziennie o 20:00 na naszym Instagramie. A przewodnikami w tych podróżach będą wyjątkowi artyści uwielbiani zarówno przez dorosłych, jak i dzieci - mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

 

 

Jest to już kolejna akcja w jaką zaangażowała się Fundacja Polsat podczas epidemii.

 

- Fundacja Polsat przeznaczyła 2 miliony złotych ze środków własnych na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla służby zdrowia;

 

- Wraz z siecią Plus i Cyfrowym Polsatem, Fundacja Polsat przekazała 2200 tabletów z dostępem do Internetu dla najbardziej potrzebujących dzieci w domach dziecka, rodzinnych domach dziecka, rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych;

 

- Fundacja Polsat zaangażowała się w akcję emisji specjalnego bloku reklamowego "Reklama na Ratunek - Razem w walce z koronawirusem", który został wyemitowany w Polsacie 2 kwietnia o godzinie 18:45 i zgromadził przed telewizorami 7 milionów widzów, dzięki czemu zebrano ponad 3 miliony złotych. 2 480 000 złotych pochodzić będzie od reklamodawców, pozostałe ponad pół miliona złotych dołoży Telewizja Polsat. Środki w całości zostaną przeznaczone za pośrednictwem Fundacji Polsat najbardziej potrzebującym szpitalom i instytucjom zaangażowanym w walkę z epidemią.

ac/ Fundacja Polsat
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie