99-letni weteran zebrał 12 mln funtów na walkę z koronawirusem

Świat
99-letni weteran zebrał 12 mln funtów na walkę z koronawirusem
justgiving.com
Akcja zapoczątkowana przez 99-latka zyskała popularność w całym kraju

Emerytowany 99-letni kapitan brytyjskiej armii Tom Moore do czwartku zebrał 12,2 mln funtów (ok. 53,5 mln zł) na brytyjską służbę zdrowia, walczącą z koronawirusem. Moore, poruszający się za pomocą chodzika, zainspirował darczyńców wykonaniem 100 okrążeń dookoła swego ogrodu.

Brytyjski weteran stał się sensacją internetu w Wielkiej Brytanii po tym, jak w mediach społecznościowych obwieścił, że przed swoimi setnymi urodzinami, przypadającymi 30 kwietnia, zamierza sto razy pokonać 25-metrową trasę wokół swojego ogrodu. Ostatnie okrążenie ukończył w czwartek.

 

 

- Do wszystkich, którzy przeżywają teraz trudne chwile: słońce znowu się pojawi, a chmury się rozpierzchną. Pamiętajcie, że wyjdziemy z tego, będzie dobrze, (choć) to może potrwać - powiedział Moore po ukończeniu wyznaczonego sobie zadania.

 

ZOBACZ: 106-latka pokonała Covid-19. "Jest naszą najstarszą pacjentką"

 

Pierwotnie celem "kapitana Toma", jak nazywany jest w mediach, było zebranie tysiąca funtów, ale jego akcja zyskała popularność w całym kraju. W środę, gdy suma darowizn przekroczyła kwotę 10 milionów funtów, pogratulował mu minister zdrowia Matt Hancock.

 

- Kapitanie Tomie, jesteś inspiracją dla nas wszystkich, dziękujemy ci - powiedział Hancock. 

 

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie