Robił zakupy podczas kwarantanny. Zapłaci 10 tys. zł kary

Polska
Robił zakupy podczas kwarantanny. Zapłaci 10 tys. zł kary
Zdjęcie ilustracyjne/pixabay/ElasticComputeFarm
Mężczyzna podczas kwarantanny wychodził na zakupy

Sanepid ukarał grzywną w wysokości 10 tys. zł 40-letniego mieszkańca gminy Janów Lubelski (woj. lubelskie) za robienie zakupów podczas kwarantanny. Skierowano też wniosek o ukaranie go do sądu - poinformowała w środę policja.

40-latek został poddany kwarantannie, ale nie przestrzegał jej zasad. Na początku kwietnia dwukrotnie - jak ustaliła policja - opuścił miejsce, w którym miał przebywać. - Wychodził na zakupy - powiedziała st. asp. Faustyna Łazur z komendy policji w Janowie Lubelskim.

 

Policja skierowała wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny. Poinformowała też sanepid w Janowie Lubelskim, który już wymierzył mężczyźnie grzywnę w wysokości 10 tys. zł.

 

ZOBACZ: Zawisł na parapecie i... dostał mandat za opuszczenie domu

 

- Policjanci kolejny już raz przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych - podkreśliła Łazur. 

 

Osoby, które łamią nakaz kwarantanny zagrażają przede wszystkim innym. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej do 30 tys. zł osoby, które nie przestrzegają kwarantanny.

 

Decyzja co do konkretnej wysokości kary jest zawsze indywidualna.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie