Dwa miliony chorych na COVID-19

Świat
Dwa miliony chorych na COVID-19
PAP/EPA/ROMAN PILIPEY
Na świecie są już ponad dwa miliony osób zakażonych koronawirusem

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła w środę 2 mln - podał Uniwersytet Johnsa Hopkinsa z Baltimore. Według danych Uniwersytetu obecnie stwierdzonych jest 2 000 984 przypadków infekcji wirusem SARS-Cov-2.

Liczba chorych przekroczyła dwa miliony po tym, jak w środę po południu Wielka Brytania ogłosiła kolejne zakażenia. Do tej pory w pięciu krajach stwierdzono ponad 100 tys. przypadków zakażenia. Najwięcej jest w USA - ponad 600 tys., następnie na tej liście są: Hiszpania (ponad 177 tys.), Włochy (ponad 162 tys.), Niemcy (ponad 132 tys.) i Francja (ponad 131 tys.).

 

Według danych Uniwersytetu na Covid-19 zmarło ponad 128 tys. osób; najwięcej w USA - ponad 28 tys. Wyzdrowiało ponad 501 tys. zakażonych, najwięcej w Chinach - ponad 78 tys.

ZOBACZ: Ponad milion osób zakażonych koronawirusem

Epidemia koronawirusa wybuchła pod koniec grudnia ub.r. w chińskim mieście Wuhan. 22 stycznia Uniwersytet Johnsa Hopkinsa miał w swoich danych informacje o 555 zakażeniach. Pierwszy milion zakażeń stwierdzono 2 kwietnia.

Niebezpieczna dla starszych

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

ac/ PAP, Reuters, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie