Porodówka szpitala w Pleszewie zamknięta z powodu koronawirusa

Polska
Porodówka szpitala w Pleszewie zamknięta z powodu koronawirusa
Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie

Oddział porodowy szpitala w Pleszewie został zamknięty i wstrzymano przyjęcia. U jednej z położnych wykryto koronawirusa - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy pleszewskiego szpitala Ireneusz Praczyk.

Jedna z położnych pracująca na porodówce szpitala w wielkopolskim Pleszewie zaobserwowała u siebie objawy chorobowe wskazujące na zakażenie koronawirusem. Trafiła do szpitala zakaźnego w Poznaniu, gdzie potwierdzono zakażenie.

 

- W związku z powyższym wobec wszystkich osób, z którymi miała kontakt konieczne było zastosowanie kwarantanny. Ponieważ ostatni raz była w pracy tydzień temu już dziś zostaną pobrane wymazy od naszych pracowników - powiedział rzecznik szpitala Ireneusz Praczyk.

 

ZOBACZ: Ponad 7 tys. zakażonych w Polsce. Zmarło 6 kolejnych osób

 

Dodał, że w tej sytuacji podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć pacjentek do czasu uzyskania wyników badań na obecność koronawirusa u personelu oddziału położniczo-ginekologicznego.

 

Znajdującymi się na oddziale pacjentkami opiekuje się personel, który nie miał kontaktu z zakażoną i nie jest objęty kwarantanną. Służby sanitarne prowadzą dochodzenie w celu ustalenia wszystkich osób z kręgu zakażonej położnej, z którymi miała kontakt.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie