Piekarnia nie chciała obsługiwać medyków z obawy przed koronawirusem. Teraz przeprasza

Polska
Piekarnia nie chciała obsługiwać medyków z obawy przed koronawirusem. Teraz przeprasza
Facebook/Pracownia GODny

Osoby podróżujące za granicę w ciągu ostatnich 3 miesięcy, personel medyczny i osoby zainfekowane, prosimy o powstrzymanie się od zakupów - apelowała jedna z poznańskich piekarni. Po nagłośnieniu sprawy przez lokalne media - przeprasza "za niefortunną prośbę z kartki".

Na drzwiach jednej z poznańskich piekarni widniała kartka o treści: "Z wiadomego względu wchodzimy po zakupy pojedynczo. Osoby podróżujące za granicę w ciągu ostatnich trzech miesięcy, personel medyczny i osoby zainfekowane, prosimy o powstrzymanie się od zakupów. Prosimy o zakładanie maseczek oraz rękawiczek jednorazowych. Nie rozmawiamy".

 

"Traktuje się nas jak trędowatych"

 

Informacja oburzyła m.in. środowisko medyczne. Prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Artur de Rosier - cytowany przez "Gazetę Wyborczą", która opisała tę sprawę, zaznaczył, że "w wielu sklepach lekarze obsługiwani są poza kolejnością, a tu traktuje się nas jak trędowatych". Izba zapowiedziała złożenie w tej sprawie zawiadomienia.

 

Po nagłośnieniu sprawy, piekarnia w mediach społecznościowych przeprosiła "za niefortunną prośbę z kartki zbierającej gromy w sieci". Firma poinformowała, że "kartka znika", a "od czwartku do końca tygodnia personel medyczny otrzymuje chleb za darmo".

 

 

Odnosząc się do publikacji "GW", właściciele piekarni wskazali, że obsługiwani są wszyscy klienci. "Czytającym ze zrozumieniem (kartkę na drzwiach piekarni - red.) nie trzeba wyjaśnia, że jest to li i jedynie prośba, że wymieniliśmy osoby z grupy ryzyka i że uczyniliśmy to w trosce o naszych klientów" – zaznaczono.

 

"Prosimy jedynie o zachowanie większej ostrożności"

 

"Nasi klienci to często osoby w podeszłym wieku, już nie tak żwawi i odporni jak Pan dziennikarz szukający sensacji w zwykłej prośbie o ostrożność. Zresztą Pan uciekł się do pomówienia, ponieważ wczoraj w rozmowie (...) wyjaśniłam mu, że obsługujemy wszystkich bez wyjątku. Jedynie prosimy o zachowanie większej ostrożności. Jeśli bowiem można ograniczyć rozprzestrzeniania się zarazy, to chyba zdroworozsądkowo należy to uczynić. Z podobnego powodu straż miejska upomina o konieczności pozostania w domu. Oczywiście jeden zostanie, a drugi nie. Jeden założy maseczkę, drugi powie, że to i tak bez sensu" - dodano.

 

W Wielkopolsce do tej pory zanotowano 677 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 41 osób zmarło. 19 wyzdrowiało.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie