Kidawa-Błońska: byłam, jestem i będę przeciw zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej

Polska
Kidawa-Błońska: byłam, jestem i będę przeciw zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej
PAP/Tomasz Gzell
"Nie ma naszej zgody na zaostrzanie tej ustawy. Władzo, zajmij się walką z wirusem, a nie walką z kobietami" - zaapelowała Kidawa-Błońska

Zawsze byłam, jestem i będę przeciwna zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej; władzo, walcz z wirusem, a nie z kobietami - oświadczyła we wtorek kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Zawsze konsekwentnie byłam, jestem i będę przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Niestety żyjemy w świecie zdominowanym przez mężczyzn jak prezydent Duda, który chce zaostrzenia tej ustawy i chce ją nawet podpisać, albo takich, którzy zmieniają swoje poglądy, albo je ukrywają - powiedziała Kidawa-Błońska w nagraniu zamieszczonym na Twitterze.

 

- Nie ma naszej zgody na zaostrzanie tej ustawy. Władzo, zajmij się walką z wirusem, a nie walką z kobietami - zaapelowała.

 

 

Na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejm ma zająć się m.in. obywatelskim projektem ustawy Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję", który przewiduje zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu.

 

Projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży został złożony w Sejmie jesienią 2017 r. Obywatelskie projekty nie podlegają zasadzie dyskontynuacji w momencie zakończenia kadencji parlamentarnej, w której zostały złożone, dlatego projekt "Zatrzymaj aborcję" może być rozpatrywany przez obecny Sejm.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie