44 przypadki koronawirusa w Szkole Głównej Służby Pożarniczej

Polska
44 przypadki koronawirusa w Szkole Głównej Służby Pożarniczej
Facebook/Szkoła Główna Służby Pożarniczej

Z 11 do 44 wzrosła liczba podchorążych ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, u których wykryto koronawirusa. W niedzielę Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że u wszystkich 386 osób, które przebywały na terenie szkoły, wykonano testy genetyczne na obecność Covid-19.

Pierwsze testy pod kątem koronawirusa wykonano w szkole 16 podchorążym, którzy od kilku dni przebywali w izolacji. Testy potwierdziły w piątek zakażenie u 10 osób.

 

W sobotę przeprowadzono kolejne testy. Jeden dał wynik pozytywny. - Czyli mamy 11 podchorążych zakażonych - przekazał rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

 

385 osób przebadanych

 

W niedzielę Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że pobrano próbki od wszystkich przebywających na terenie uczelni - podchorążych, funkcjonariuszy szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz kadry szkoły.

 

ZOBACZ: Liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 6674. Nie żyją kolejne 24 osoby

 

Łącznie przebadano 386 osób. W poniedziałek rano Państwowa Straż Pożarna przekazała, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 33 osób. Łączna liczba zakażonych wynosi więc 44. "Czekamy jeszcze na wyniki kilku wymazów" - dodała PSP.  

 

Podchorążowie, u których wykryto koronawirusa znajdują się w izolatorium. Są objęci stałą opieką lekarską oraz nie kontaktują się z pozostałymi członkami społeczności akademickiej. 

 

"Osoby z wynikiem negatywnym po konsultacji z inspektorem sanitarnym wrócą do swoich domów i będą tam objęte kwarantanną" - przekazano.

 

 

"Na bieżąco prowadzona jest dezynfekcja obiektu. Osoby przebywające w szkole mają zapewnione posiłki i środki dezynfekcji" - poinformowała KG PSP. 

 

O sprawie pierwszy napisał Onet. Portal informuje, że najwięcej przypadków zarażeń jest na roku, który w pierwszej kolejności zgłaszał problemy ze zdrowiem, ale który miał usłyszeć od zastępcy komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej ds. operacyjnych st. bryg. Jarosława Zarzyckiego, że "symulują".

 

Po pierwszych informacjach o potwierdzonych przypadkach koronawirusa w szkole, rektor-komendant SGSP nadbryg. Paweł Kępka zwrócił się z prośbą do szefa MSWiA o odwołanie Jarosława Zarzyckiego.

 

dk/ml/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie