Testy na koronawirusa dla wszystkich podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej

Polska
Testy na koronawirusa dla wszystkich podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej
Polsat News
Testy potwierdziły w piątek zakażenie koronawirusem u dziesięciu podchorążych

Wszyscy podchorążowie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, gdzie potwierdzono dotąd 10 przypadków koronawirusa, zostaną poddani testom - poinformowała w sobotę Państwowa Straż Pożarna. O godz. 13.30 w SGSP rozpoczęła się odprawa z komendantem głównym PSP st. bryg. Andrzejem Bartkowiakiem.

Pierwsze testy pod kątem koronawirusa wykonano w szkole szesnastu podchorążym, którzy od kilku dni przebywali w izolacji. Testy potwierdziły w piątek zakażenie u dziesięciu osób.

 

Jak podała PSP na Twitterze, podczas sobotniej odprawy w SGSP z komendantem głównym PSP zostaną podjęte kluczowe decyzje w sprawie podchorążych. - Wszyscy będą przebadani testami genetycznymi. Nadzór nad sprawą pełni komendant główny PSP - poinformowała straż.

 

Rzecznik komendanta st. kpt. Krzysztof Batorski powiedział w sobotę, że ci podchorążowie, u których test wykluczy koronawirusa, pojadą do domów.

 

Rektor chce odwołania swojego zastępcy

 

Rektor-Komendant SGSP nadbryg. Paweł Kępka w piątkowym oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej szkoły poinformował, że w uzgodnieniu z KG PSP zwrócił się z prośbą do szefa MSWiA o odwołanie swego zastępcy ds. operacyjnych st. bryg. Jarosława Zarzyckiego. Jak wyjaśnił w piątek st. kpt. Batorski, decyzja KG PSP związana jest z wykryciem koronawirusa u dziesięciu podchorążych.

 

ZOBACZ: Zamknięta komenda policji w Krotoszynie. Policjanci z koronawirusem

 

Podchorążowie, u których wykryto koronawirusa, objęci są stałą opieką lekarską oraz nie kontaktują się z pozostałymi członkami społeczności akademickiej. - Stan ich zdrowia jest dobry. Wobec pozostałych podchorążych uczelnia stosuje zalecenia Inspekcji Sanitarnej MSWiA - poinformował w piątek rektor.

 

Na uczelni wstrzymano przepustki dla pochorążych, a każda osoba wchodząca na jej teren jest poddawana obowiązkowemu badaniu temperatury ciała. - Żadna osoba posiadająca symptomy choroby nie jest wpuszczana do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej - podkreślił nadbryg. Kępka.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie