Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Wielkanocy

Polska
Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Wielkanocy
Jakub Szymczuk/KPRP
W życzeniach zamieszczonych w sobotę rano na stronie Kancelarii Prezydenta para prezydencka podkreśla, że Wielkanoc to czas odrodzenia i nowego początku

Życzenia, by święta Wielkiej Nocy były spokojne, pełne wzajemnej serdeczności, nadziei i pokoju, by upłynęły zdrowo i bezpiecznie - złożyła para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

W życzeniach zamieszczonych w sobotę rano na stronie Kancelarii Prezydenta para prezydencka podkreśla, że Wielkanoc to czas odrodzenia i nowego początku, "czas zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią, nadziei nad lękiem".

 

Jednocześnie para prezydencka zwraca uwagę, że w tym roku - ze względu na epidemię koronawirusa - Wielkanoc będzie inna: zabraknie tłumów wiernych na nabożeństwach w kościołach, zwyczajowych odwiedzin, spotkań i świątecznych wyjazdów.

 

ZOBACZ: Tradycja święcenia pokarmów. Przyślij nam zdjęcie swojego koszyczka

 

"Tym ważniejsze będą życzenia przekazane zdalnie wszystkim naszym bliskim, krewnym i przyjaciołom, ale też osobom starszym, samotnym i potrzebującym. Pamiętajmy o nich, bo jedność i solidarność to nasze największe źródła nadziei i siły, dzięki którym zawsze pokonywaliśmy wszelkie przeciwności" - zaznacza para prezydencka.

 

Prezydent i pierwsza dama zaapelowali, by w miarę możliwości zachować piękne, polskie tradycje wielkanocne, by dzięki nim zagościła "w polskich domach uroczysta atmosfera świąt".

 

Podziękowania dla lekarzy

 

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli najserdeczniejsze życzenia "prawdziwym bohaterom tych dni", czyli pracownikom służby zdrowia, funkcjonariuszom służb mundurowych, żołnierzom, harcerzom, i wolontariuszom, "wszystkim, dzięki którym państwo polskie realizuje swoje zadania".

 

ZOBACZ: W kabriolecie i dorożce. Księża poświęcą wielkanocne koszyczki

 

Najlepsze życzenia para prezydencka skierowała też "do pracowników sklepów z artykułami pierwszej potrzeby, pracowników aptek, poczty, oraz firm, które świadczą usługi komunalne, telekomunikacyjne, transportowe i kurierskie - do tych, którzy ofiarnie wykonują swoje codziennie obowiązki i pomagają Polakom przetrwać ten trudny czas".

 

"Wszystkim naszym rodakom życzymy, aby te Święta były spokojne, pełne wzajemnej serdeczności, nadziei i pokoju. Niech te dni upłyną Państwu zdrowo i bezpiecznie, niech w trudnym dla nas wszystkich czasie przyniosą prawdziwe wytchnienie i pokrzepienie" - życzyli prezydent i pierwsza dama. 

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie