Kapłani poświęcili pokarmy w Zakopanem. W miasto wyruszyli zaprzęgami konnymi

Polska
Koszyczki były wystawione na stolikach przy drogach, a wierni uczestniczyli w poświęceniu przy swoich domach

Księża misjonarze z zakopiańskiego Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik wyruszyli w sobotę zaprzęgami konnymi drogami parafii, aby poświęcić pokarmy. Wierni wyszli przed swoje domy, wystawiając wzdłuż trasy przejazdu tradycyjne wielkanocne koszyczki. Wiele osób reagowało wzruszeniem.

Nietypowe święcenie pokarmów odbyło się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Koszyczki były wystawione na stolikach przy drogach, a wierni uczestniczyli w poświęceniu przy swoich domach.

 

- Niestety w tym roku nie mogliśmy iść tradycyjnie do naszego Sanktuarium z koszyczkami, ale tradycji musiało stać się zadość, dlatego wyszliśmy z domów w świątecznym ubraniu z pokarmami w koszyczkach. Jesteśmy wdzięczni księżom misjonarzom za wspaniałą inicjatywę wyjścia do wiernych w tych trudnych dla nas chwilach - powiedziała pani Barbara, jedna z parafianek na zakopiańskiej Olczy.

 

- Te święta zapamiętam na zawsze. Mam nadzieję, że ta sytuacja i obostrzenia związane z epidemią szybko się skończą i wszystko wróci do normy. Dobrze, że chociaż w taki sposób możemy poczuć atmosferę Wielkanocy i obserwować nabożeństwa, czy to w naszej parafii, czy w Watykanie za pomocą mediów - dodała inna parafianka z Zakopanego.

 

ZOBACZ: Grodzki: przeżyjmy święta w poczuciu wspólnoty

 

W Zakopanem w sobotę panuje piękna, słoneczna pogoda. Można obserwować ośnieżone szczyty Tatr.

 

Również w niedzielę rano po rezurekcji księża misjonarze także w góralskich powozach wyruszą drogami Zakopanego z Najświętszym Sakramentem w monstrancjach, aby wierni mogli adorować Zmartwychwstałego.

 

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie